Poletni prestopni rok 2021

o morebitnih prestopih
User avatar
demiensatlier
Posts: 651
Joined: 03 Aug 2010, 17:53
Has thanked: 20 times
Been thanked: 8 times

Re: Poletni prestopni rok 2021

Post by demiensatlier »

Ne vem no, tud js nisem najbol navdušen nad tem zanimanjem, za igralca ki je pri nas bil bol flop kot kaj drugega bi zdaj odšteli 100milijonov, star pa je 28 let. Resda je napredoval, ampak pomoje ne toliko, da bi bil toliko vreden, po mojem mnenju je še zmeraj precej za Drogbajem ali Costo. Raje bi videl da igramo s Havertzom v napadu, pa drugo leto napademo Haalanda ki bi bil res pravi kaliber za nas.
User avatar
bork
Posts: 1962
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Re: Poletni prestopni rok 2021

Post by bork »

No ja, dejstvo je, da je Lukaku garancija za okrog 20golov zgolj v ligi, lani pa je bil naš prvi strelec Jorginho z sedmimi zadetki, tako da, če dejansko pride bo to huge, huge upgrade.

Bomo pa v primeru njegovega prihoda imeli enega napadalnega igralca preveč. Recimo, da bo prvi napadalni trio Mount - Lukaku - Havertz, ostanejo na klopi še Werner, Pulisic, CHO in Ziyech, to je več kot 1 igralec na pozicijo, kar ni ravno ekonomično, pa še nekaj slabe volje zna biti. Bi bilo treba razmisliti ali bi morda posodili CHOja, da dobi malo več igralnega časa.
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3526
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 31 times
Been thanked: 47 times

Re: Poletni prestopni rok 2021

Post by sigismund »

Chelsea are preparing a new bid to sign Romelu Lukaku. Proposal expected around €120/130m after opening bid turned down by Inter [€100m + Marcos Alonso involved in the deal]. Image #CFC

Chelsea are also offering Lukaku a long term contract for €12m net per season as salary.

@FabrizioRomano

Sm pričakoval da se bomo gibali okoli teh številk, ampak da bo v igri Haaland ne pa Lukaku :D

Uf, da bi res zadel toliko golov kot praviš, se mi odpelje od sreče :) nisem tak optimist da bo temu res tako (zaradi preteklih izkušenj z Wernerjem, Morato, Torresom...) ampak z veseljem počakam in vidim kako se bo izšlo
User avatar
Trivinho
Posts: 1380
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 56 times
Been thanked: 12 times

Re: Poletni prestopni rok 2021

Post by Trivinho »

Dusan Vlahovic je dal 20+ golov v seriji A stem da je 8 let mlajsi...
In za dost cenej se ga da dobit...
Lukakuja nikoli nebi smel prodati, ampak zdaj je ze prepozno za tak denar uzemati igralca nazaj...
Pa se igralec ne zeli zapustitit Inter...
Tko da je to najvecja bedarija ce bi ga uzeli, v interju je bog ...
User avatar
bork
Posts: 1962
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Re: Poletni prestopni rok 2021

Post by bork »

Jaz pa sem optimist, ker Lukaku je po stilu igre bližje Drogbaju in Costi, ki sta dosegala lepe številke, kot pa omenjenim (Morata, Torres), zato so pričakovanja visoka. Poleg tega je pokazal, da zna zabijati v več različnih igralnih sistemih (WBA, Everton, United, Inter), tako da definitivno gre za preverjeno kvaliteto.

120mio je vsekakor preveč, vendar po drugi strani kupujemo top 5 napadalca, ki bo v prihodnjem letu ali dveh morda celo top 3.
Moja lestvica za lansko sezono:
1. Lewa (34 let)
2. Benzema (33 let)
3. Kane (28 let)
4. Lukaku (28 let)
5. Haaland (21 let)

Pričakujem, da bosta Lewa in Benzema počasi začela padati v formi, medtem ko Kane in Lukaku, sodeč po starosti Lewe in Benzemaja, šele prihajata v najboljša leta.

Od zgoraj naštetih pa je realno dosegljiv zgolj Lukaku, Haaland pa če imaš budget krepko čez 200mio in še pomembneje, če imaš živce poslovati z Raiolo, kar pa naši več kot očitno nimajo. Torej, praktično kupujemo najboljšega, realno dosegljivega napadalca - pa tudi to je vprašanje, koliko je Lukaku sploh realno dosegljiv, bomo kmalu videli.


Da ne bomo samo o Lukakuju, WHU očitno napreduje z Zoumajem, kljub včerajšnjim drugačnim napovedim nekaterih novinarjev SkySports (ExWHUemployee >>>> SkySports):

West Ham United are now closer to agreeing personal terms with Chelsea defender Kurt Zouma.
-
@ExWHUemployee (top tier)

Mi pa imamo vse dogovorjeno s Koundejem, vendar se še vedno pogajamo s Sevillo okrog cene:

Jules Kounde has an agreement in principle to join Chelsea, but the Blues deem the price claimed by his club too high.
@JulienMaynard

Pričakujem, da ko enkrat prodamo Zoumaja, bo tole s Kounde-jem potekalo zelo hitro.

Uff, Kounde in Lukaku v enem prestopnem roku, to pa bi bilo :shock:
User avatar
Chelsea_fan
Posts: 580
Joined: 30 Sep 2011, 17:05
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times

Re: Poletni prestopni rok 2021

Post by Chelsea_fan »

Se strinjam z večino...

Nisem najbolj naklonjen njegovemu prihodu ampak kokr rečeno kupujemo najbošljo opcijo na trgu.

Edino me veseli tako kot ste napisali, da je že igral v PL in zabijal za en Everton 20+ golov. Torej je preverjena kvaliteta.

Kar se tiče Hallanda bi ga mel sam sem kakor vedno pišem zelo skeptičen glede napadalcev iz Bundeslige.

Mislim, če pripeljemo in Lukakuja in Konoudeja smo realno naredili noro dober posel.

Komaj čakam naslednje dni :cfc01:
BLUE IS THE COLOUR!!!
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3526
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 31 times
Been thanked: 47 times

Re: Poletni prestopni rok 2021

Post by sigismund »

Haha saj res, še Kounde je v igri, čisto sem pozabil nanj, dobro se je zabremzalo vse skupaj. Res obratujemo počasi, ampak on je praktično done deal?

Nazaj k Lukakuju, 120 mio je res občutno preveč za moj okus! Vem vem ni moj denar, kaj se sekiraš, ampak c'mon, nikakor se ne morem otresti občutka da Inter izsiljuje in jih bomo (skoraj) lastnoročno potegnili iz finančnega brezna :) vse kar smo zapisali že zgoraj je res, izkušnje, edina dosegljiva opcija letos poleti itd., ampak tak denar za 28 letnika je preveč. Njegov re-sell value bo v najboljšem primeru čez 2-3 leta 30-40% tega kar bomo zapravili. Nažalost gremo očitno res v to, ker nam drugega ne preostane. To je tisto kar mene matra, 2 meseca smo čakali pa nismo našli boljše in/ali cenejše opcije. Haaland bi bil res občutno dražji, ampak čez N let bi še vedno imel potencialno visok market value (ob podobnih predstavah in brez poškodb).

Naslednje leto bo na voljo za 75mio, an absolute steal! 50Mio manj od trenutne ponudbe za Lukakuja! Na žalost bo vrsta klubov ki se borijo zanj daljša kot za Meka na Celovškem drive-in u. Mi pa (na našo smolo?) potrebujemo napadalca že letos, ne moremo čakati še 1 leto nanj. Res res škoda, prepričan sem da bi s Haalandom ustvarili pravo rušilno silo Anglije in Evrope za nekaj let. Medtem ko z Lukakujem...nevem nevem.
Ok sem končal monologe o Haalandu haha, nima smisla objokovati v nedogled zamujene priložnosti. Na dolgi rok pa je res da ne dobimo Raiole v klub, vidimo kako sranje dela Unitedu s Pogbajem non stop.

Na forumu se spet dogaja, I like it :)
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3526
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 31 times
Been thanked: 47 times

Re: Poletni prestopni rok 2021

Post by sigismund »

Pozabil sem zapisati da me zanima kak je plan, če nas Lukaku in/ali Inter zavrne? :) Ker smo očitno kar odločeni da Lukaku pride heh.

Še ena zanimivost iz Nogomanije - če se zgodi prestop Lukakuja k nam, bi ga vsota vseh njegovih odškodnin izstrelila med TOP 3 igralce vseh časov.

1. Neymar (Barcelona, PSG) 308 milijonov evrov
2. Cristiano Ronaldo (Man Utd, Real Madrid, Juventus) 221
3. Romelu Lukaku (Chelsea, Everton, Man Utd, Inter) 220
4. Alvaro Morata (Juventus, Real Madrid, Chelsea, Atletico, Juventus) 180
5. Kylian Mbappe (PSG) 180
6. Eden Hazard (Chelsea, Real Madrid) 175
7. Philippe Coutinho (Inter, Liverpool, Barcelona) 174
8. Antoine Griezmann (Atletico, Barcelona) 174
9. Angel Di Maria (Benfica, Real Madrid, Man Utd, PSG) 170
10. Zlatan Ibrahimović (Ajax, Juventus, Inter, Barcelona, Milan, PSG) 160

[youtube]X6IVSyvnr4I&ab_channel=SerieA[/youtube]

Prilagam video njegovih lanskih zadetkov, polovica golov je samo podaja s strani pred gol in tap-in, točno to kar naj bi lani delal Werner pa je letos grešil vse po spisku :) Pa eno brdo penalov. In gre za italjansko ligo kjer je Inter dominiral! V ligi prvakov so izpadli še preden se je sploh začela!
User avatar
bork
Posts: 1962
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Re: Poletni prestopni rok 2021

Post by bork »

sigismund wrote: Naslednje leto bo na voljo za 75mio (funtov), an absolute steal! 50Mio manj od trenutne ponudbe za Lukakuja!
Tole je zelo ozko gledano. 75mio gre direkt k BvB, Haaland pa bo na koncu šel v klub, ki bo pripravljen plačati astronomski agent fee Raioli (30mio ali več), fee očetu (20mio ali več) in astronomsko plačo, ki bi se naj gibala med 450k in 500k (za primerjavo, pri nas ima največ Kante, in sicer 270k).

Na koncu bo strošek Haalanda nanesel kar precej več od Lukakujevega, pa čeprav bodo pri BvB dobili "zgolj" 75mio.

Se pa strinjam, da ima Haaland neprimerljivo višji re-sell value, ampak to kot že rečeno, naši očitno ne želijo poslovati z Raiolo.


Plan, če ne dobimo Lukakuja? Če mene vprašaš, ne bi kupoval nikogar in bi igral Havertza/Wernerja na 9ki, morda bi celo obdržal Abrahama, saj ima pogodbo še za 1 sezono. Edit: se za 2 sezoni*

ps. Med temi Lukakujevimi goli vidim tudi, kar nekaj lepih zadetkov, pri katerih si je moral vse sam pripraviti. Definitivno napredek napram igram pri Unitedu.
Last edited by bork on 04 Aug 2021, 11:18, edited 1 time in total.
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3526
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 31 times
Been thanked: 47 times

Re: Poletni prestopni rok 2021

Post by sigismund »

Lukaku WILL agree to Chelsea return. Inter braced for bid. #cfc

@MattLaw

Bork, da bi vsaj tako dobro tresel tudi pri nas :D res res si želim tega, z dobrim napadalcem lahko ciljamo letos zelo visoko na vseh frontah, o tem sem prepričan. Pri Unitedu za moje pojme ni bil tako zelo uspešen, drugače ga ne bi niti prodali. Ampak govorim malo iz glave. Ponavljam pa da Serie A ni PL in Inter je dominiral, CL so končali zadnji v skupini...
Tudi jaz ne bi kupil ničesar..prišparamo denar in gremo drugo leto po Haalanda na vse ali nič.
User avatar
demiensatlier
Posts: 651
Joined: 03 Aug 2010, 17:53
Has thanked: 20 times
Been thanked: 8 times

Re: Poletni prestopni rok 2021

Post by demiensatlier »

Vrsta za Haalanda bo zelo kratka, in sicer City (če ne dobijo Kanea), Psg, Real, United in mi, če ne kupimo nikogar letos. Se pravi maksimalno 5 ekip, drugi mislim da si ga ne morejo privoščiti. No mogoče še edino Bayern če bi šel Lewa v penzijo.
User avatar
bork
Posts: 1962
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Re: Poletni prestopni rok 2021

Post by bork »

demiensatlier wrote:Vrsta za Haalanda bo zelo kratka, in sicer City (če ne dobijo Kanea), Psg, Real, United in mi, če ne kupimo nikogar letos. Se pravi maksimalno 5 ekip, drugi mislim da si ga ne morejo privoščiti. No mogoče še edino Bayern če bi šel Lewa v penzijo.
Ja kratka že, ampak tu si sedaj naštel 5 finančno najmočnejših in najatraktivnejših (ajde, pustimo United) klubov na svetu :D


Grealish na poti v City za 100mio funtov :)
User avatar
demiensatlier
Posts: 651
Joined: 03 Aug 2010, 17:53
Has thanked: 20 times
Been thanked: 8 times

Re: Poletni prestopni rok 2021

Post by demiensatlier »

Ja res je, ampak od teh 5 ekip lahko 2 ali 3 hitro odpadejo če bojo meli dragega napadalca, med njimi tudi mi.
User avatar
Chelsea_fan
Posts: 580
Joined: 30 Sep 2011, 17:05
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times

Re: Poletni prestopni rok 2021

Post by Chelsea_fan »

Me veseli, da večina isto razmišlja. :)

Lahko pa nas vse preseneti in zabija 5 let zapored po 25+ golov :)

To kar je en prej gor napisal drži.. vsi top strelci lahko tud do 35 zabijajo tako, da mogče ni tako kratkoročna tole rešitev :)
BLUE IS THE COLOUR!!!
User avatar
blueboy11826
Posts: 1099
Joined: 22 Apr 2013, 15:34
Location: Zagorje
Has thanked: 16 times
Been thanked: 18 times

Re: Poletni prestopni rok 2021

Post by blueboy11826 »

Ok vsi bi najrajsi Haalanda, ampak kot kaze ga Borussia letos ne da (slabo za njih). Zdej pa kot ste rekl al zapravt ceuga fuka dnarja za nekoga druzga, al cakat eno leto na Haalanda (in ga mogoce tut takrat ne dobit)... res glupa situacija. Bi pa v tem primeru rajsi videl, da damo tistih 20 al 30m vec in probam prpelat Kanea. Kaj pravte ostali?
Je pa res, da nevemo al bi ga prodal nam in al bi tut on sam hotu prestop k nam.
KTBFFH
Post Reply