Poletni prestopni rok 2021

o morebitnih prestopih
User avatar
bork
Posts: 1962
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Re: Poletni prestopni rok 2021

Post by bork »

Zaenkrat smo do leta 2023 podaljšali pogodbe Emersonu, Kenedyju in Michyju, vsi trije bodo odšli na posojo (Emerson v Lyon, Michy v Besiktas, Kenedy v Flamengo). Glede na to, da je market trenutno preveč zasičen z igralci, ki jih klubi želijo ali celo morajo prodati, je tole super poteza, saj bomo z loan fee-ji za omenjene tri zaslužili cca 5mio, poleg tega pa bodo prihodnjo sezono, ko se jim iztečejo posoje, imeli še 1 leto do konca pogodbe, torej jih ne bomo izgubili brez plačila.

Podobna usoda naj bi čakala tudi Bakayoka (Milano) in Zappacosto (Atalanta/Fiorentina), čeprav upam, da bi ob že letos prodali za odškodnino.

Na izhodnih vratih je tudi Zouma, ki se še vedno pogaja s WHU, zelo resno pa je od včeraj dalje v igri tudi Tottenham. Epilog bomo dobili do konca tedna.


Glede Barkleya bi rekel pa samo to, da tisti, ki misli, da gre pri njem za ne vem kakšno kvaliteto, se naj raje vpraša, zakaj ni nobenega kupca zanj :)
User avatar
Trivinho
Posts: 1376
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 56 times
Been thanked: 12 times

Re: Poletni prestopni rok 2021

Post by Trivinho »

Verjetno ima prevelko placo da si ga lahko privosci vsak premier ligas...
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3520
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 31 times
Been thanked: 47 times

Re: Poletni prestopni rok 2021

Post by sigismund »

Chelsea will decide in the next few days whether to buy a new midfielder or not. Keeping an eye on Saúl Ñíguez, he’s considered “a possibility” - not advanced yet. #CFC

Atletico Madrid will decide soon about Saúl’s future - Chelsea are still working on Kounde deal too.
n1i9k9o6
Posts: 1549
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 35 times
Been thanked: 35 times

Re: Poletni prestopni rok 2021

Post by n1i9k9o6 »

Uf, če dobimo še Saula in Koundeja smo pa res super pokriti.
User avatar
bork
Posts: 1962
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Re: Poletni prestopni rok 2021

Post by bork »

Za Koundeja je situacija precej jasna: pripeljali ga bomo, če bomo prodali Zoumaja in če se bo Sevilla pripravljena pogajati za nižjo ceno od njegove odkupne klavzule, ki je btw od julija dalje 90mio EUR (prej 80mio) - mi bi naj ponujali max 60mio.

Sedaj, ko je Tuchel promotal Chalobaha v prvo ekipo, nismo pod pritiskom, da bi kupovali CBja, tako da bi bil Koundé v vsakem primeru nakup za prihodnost. Prihodnjo sezono potečejo pogodbe Azpiju, Silvi, Christensena in Rudigerju. Verjamem sicer, da se bomo najmanj z dvema od navedenih dogovorili za novo pogodbo, vseeno pa bo nakup CBja must buy. Če letos pripeljemo Koundeja, smo opravili biznis še za prihodnjo sezono.

Nakup CM/CDM je po mojem mnenju bolj nujen (se opravičujem tistim, kateri cenijo Barkleya/RLCja - jaz ju ne, njun vlak je odpeljal). Namreč ob poškodbi enega izmed Kante/Jorginho se lahko naša (sicer odlična) sezona spremeni v pravo mučenje in zakaj ne bi tega preprečili.

Glede Nigueza imam mešane občutke. Odkar je podpisal 9-letno (!!) pogodbo z Atleticom, enostavno nič več isti igralec. Iz aviona se vidi, da rabi nov izziv, vprasanje pa če bo prestop odpravil vse težave, ki jih ima v zadnjem letu. Osebno bi raje šel po Tchouamenija.
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3520
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 31 times
Been thanked: 47 times

Re: Poletni prestopni rok 2021

Post by sigismund »

A o tem Tchouameniju zna kdo povedati kaj več? Igralca ne poznam, prvič sem zanj slišal tu, v čem je dober/slab, njegov doprinos ekipi v kateri je trenutno, itd..
Pogledal sem sicer na YT ampak takšni videi so malo tako-tako
User avatar
Chelsea_fan
Posts: 579
Joined: 30 Sep 2011, 17:05
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times

Re: Poletni prestopni rok 2021

Post by Chelsea_fan »

sigismund wrote:A o tem Tchouameniju zna kdo povedati kaj več? Igralca ne poznam, prvič sem zanj slišal tu, v čem je dober/slab, njegov doprinos ekipi v kateri je trenutno, itd..
Pogledal sem sicer na YT ampak takšni videi so malo tako-tako Image
tud mene zanima :)

nisem ga spremljal in se strinjam, da je bolj nujen nakup naše vezne linije.

Sem pa zeeeelo nestrpen ob debiju Lukakuja v nedeljo :)
BLUE IS THE COLOUR!!!
User avatar
blueboy11826
Posts: 1097
Joined: 22 Apr 2013, 15:34
Location: Zagorje
Has thanked: 16 times
Been thanked: 18 times

Re: Poletni prestopni rok 2021

Post by blueboy11826 »

Sej je bork napisal o Tchouameniju.. da je podoben stil kot Kante. S 3emi na sredini (na toliko jih Tuchel očitno trenutno računa) bo res težko pregurat sezono. Moje izbire za nakup pa so še vedno Rice/Souček/Bellingham.
Se mi pa zdi, da se kr malo pozablja pomembnost Kovačića, res je precej koristen na sredini in prehod iz obrambe v napad gre čez njega pomoje celo najhitreje. Pa nisem bil glih njegov fan, ko je prišel k nam, ampak res prinese ogromno. Konc koncu je bil tut igralec sezone 2020
KTBFFH
User avatar
bork
Posts: 1962
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Re: Poletni prestopni rok 2021

Post by bork »

Aurélien Tchouaméni is a player who is of interest to Chelsea, while he has also been tracked by Manchester United. Monaco lost the first leg of their Champions League qualifier and the second leg result could go some way to determining Tchouaméni’s future. #MUFC [@Matt_Law_DT]

Evo, tudi Matt Law poroča. Iz Španije pa prihajajo poročila, da bi se naj zanima Real.

Sigismund, o njem sem pisal že par strani nazaj. Gre za mlajšo (posledično manj izkušeno) in bolj atletsko (hitrejši, višji) verzijo Kanteja. Če boste na twitterju kaj gledali, obstaja nek graf, na katerem je raznorazna statistika in se grafa Kanteja in Tchouamenija praktično pokrivata. Je pa treba upoštevati, da igra Tchouameni v manj konkurenčni ligi.. (da ne bo kdo rekel, da ga dajem v isti koš kot Kanteja :D)
Skratka, velik potencial.
User avatar
Chelsea_fan
Posts: 579
Joined: 30 Sep 2011, 17:05
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times

Re: Poletni prestopni rok 2021

Post by Chelsea_fan »

bork wrote:Aurélien Tchouaméni is a player who is of interest to Chelsea, while he has also been tracked by Manchester United. Monaco lost the first leg of their Champions League qualifier and the second leg result could go some way to determining Tchouaméni’s future. #MUFC [@Matt_Law_DT]

Evo, tudi Matt Law poroča. Iz Španije pa prihajajo poročila, da bi se naj zanima Real.

Sigismund, o njem sem pisal že par strani nazaj. Gre za mlajšo (posledično manj izkušeno) in bolj atletsko (hitrejši, višji) verzijo Kanteja. Če boste na twitterju kaj gledali, obstaja nek graf, na katerem je raznorazna statistika in se grafa Kanteja in Tchouamenija praktično pokrivata. Je pa treba upoštevati, da igra Tchouameni v manj konkurenčni ligi.. (da ne bo kdo rekel, da ga dajem v isti koš kot Kanteja :D)
Skratka, velik potencial.
To kar si napisal je potem TOP okrepitev.

Kar se tiče Kovačiča pa ne vem.. sem njegov fan sam se mi zdi da dokaj pada v igri od poškodbe.. tudi na zadnji tekmi se mi zdi ogromno napak itd.. je fajn imet vsaj 4 igralce ki pokrivajo to pozicijo.
BLUE IS THE COLOUR!!!
User avatar
demiensatlier
Posts: 651
Joined: 03 Aug 2010, 17:53
Has thanked: 20 times
Been thanked: 8 times

Re: Poletni prestopni rok 2021

Post by demiensatlier »

blueboy11826 wrote:Sej je bork napisal o Tchouameniju.. da je podoben stil kot Kante. S 3emi na sredini (na toliko jih Tuchel očitno trenutno računa) bo res težko pregurat sezono. Moje izbire za nakup pa so še vedno Rice/Souček/Bellingham.
Se mi pa zdi, da se kr malo pozablja pomembnost Kovačića, res je precej koristen na sredini in prehod iz obrambe v napad gre čez njega pomoje celo najhitreje. Pa nisem bil glih njegov fan, ko je prišel k nam, ampak res prinese ogromno. Konc koncu je bil tut igralec sezone 2020
Saj ni slab, za menjavo je dober, ni pa wc. Pa streljat bi mu mogli prepovedat, da bojo golobi še leteli nad sb.
User avatar
RedMiner
Posts: 1123
Joined: 07 Jun 2012, 16:44
Location: Zagorje
Has thanked: 2 times
Been thanked: 15 times

Re: Poletni prestopni rok 2021

Post by RedMiner »

Meni osebno je pa Kovačič WC. Res da ni isti tip igralca kot Kante ali Jorginho, ampak proti ekipam, ki igrajo odprt nogomet, je pomoje poleg Kanteja najboljši na tem delu igrišča. Ima jajca, potegne žogo - vse to na račun odličnega pregleda nad igro.
Je pa res, da ne daje asistenc in golov, ampak za to imamo druge v ekipi :)
User avatar
blueboy11826
Posts: 1097
Joined: 22 Apr 2013, 15:34
Location: Zagorje
Has thanked: 16 times
Been thanked: 18 times

Re: Poletni prestopni rok 2021

Post by blueboy11826 »

Ja redminer moje mnenje je enako ... zanimivo kako hitro se pa nekaterim menjajo mnenja :lol: , še nekje na sredi lanske sezone so bila mnenja o Jorginhu kar negativna, zdej pa po nekaj dobrih tekmah je kr kandidat za zlato žogo hahah. Če primerjamo njegov doprinos z Mountom ali Kantejem čez celo lansko sezono je vseeno daleč zadaj. Kovačić ima vseen več dobrih tekm za sabo tega ne more noben zanikat
KTBFFH
User avatar
bork
Posts: 1962
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Re: Poletni prestopni rok 2021

Post by bork »

Chelsea are looking to sell/offload some other players before take decisions on Koundé/Saúl deals. #CFC @SkySport

Zappacosta set to join Fiorentina on loan + option.
Bologna want Malang Sarr on loan.
Bakayoko one step away from joining AC Milan on loan.
Ugbo, decision soon.

- Fabrizio
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3520
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 31 times
Been thanked: 47 times

Re: Poletni prestopni rok 2021

Post by sigismund »

Chelsea are in direct contact with Sevilla for Jules Koundé deal. Talks ongoing - new bid coming soon from Chelsea, as they know Sevilla won’t sell Koundé on final days of the window. Timing will be key. Image #CFC

Chelsea need to find a solution for Zouma [West Ham still keen]. https://t.co/gLks0rvR1y
Post Reply