CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

spremljanje dogajanja v Premier ligi, pokalu FA in Ligaškem pokalu

Kakšno je vaše stališče glede Lamparda?

Lampard mora ostati
16
76%
Lampard OUT
5
24%
 
Total votes: 21

User avatar
demiensatlier
Posts: 663
Joined: 03 Aug 2010, 17:53
Has thanked: 28 times
Been thanked: 11 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by demiensatlier »

Zatem je reko tud da ni menjal zato da mora do neke mere tud zaupat igralcem in da sploh vidi kaj lahko igralci pokažejo, zato pozne menjave. Dodal je še da je to najbol nefer postava kar jo je kdaj naredo ker še pač ne pozna ekipe, zato se je odločil za bolj izkušene. Je pa v glavnem bil zadovoljen tako z igro, energijo kot tudi z menjavami tako da bomo vidli kaj nam bojo prinesle naslednje tekme, mormo pa nujno začet nabirat pike ker pogled na lestvico je kr težek.
User avatar
mlinko
Posts: 468
Joined: 17 May 2012, 15:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by mlinko »

Dobro pol po eni strani na naslednji tekmi lahko pričakujemo tud isto postavo. Mogoče je razmišljal v smeri, da se bodo izkušeni igralci mogoče lažje vklopili v sistem in jim je zato tudi dal nekaj več časa zato, da najdejo kemijo. Če pa temu ni tako, pa potem spet bode v oči izjava o tem, da je to najbolj ne fer postava. Potem bi moral iti v smer, da čim večim (torej 14-im) igralcem, da čim več igralnega časa. Sej na pripravljalnih tekmah se tudi pogosto menja cela postava ob polčasu. Ampak dobro tole je dlakocepljenje in filozofiranje. Glede na to, da se vedno več trenerjev odloča za te pozne menjave se bom pač moral navadit, da to ni FIFA kjer si menjal igralce okol 60. minute zaradi utrujenosti.

Sent from my HD1913 using Tapatalk
CFC :cfc01:
User avatar
Chelsea_fan
Posts: 593
Joined: 30 Sep 2011, 17:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by Chelsea_fan »

Kar sem gledal včeraj me ni niti malo navdušilo.

Dejstvo da je trener imel 24 ur ajde mu oprostim. Ampak, kar me je zmotilo spet ne vem a samo jaz to vidim ali se trenerji res delajo norca. Pogovarjal sem se tudi z kolegom, ki je trener 1.SNL in ziher več ve kot jaz in sva se nekako strinjala (sva oba gledala tekmo).

Na postavljeno ekipo ne moreš dati Azpija pred Jamesom. Rabiš hitrost na bokih tehničarja in ne defenzivca. Koliko napak je Azpi naredil včeraj. Miljon podaj direktno nasprotnikom. Rabiš kombinatoriko in Mount tukaj zagotovo lahko bolj doprimore z svojim strelom od daleč kot nevm Jorginho.

Ne vem zakaj en trener ne naredi, če pričakuje bunker postavi višje zadnjo linijo. Postavi npr. 3 od zadaj in ojačaj krila z Jamesom npr. Reskiraš seveda kontro ampak če prvi zadanemo sem prepričan, da imamo zmago v žepu. Lahko po zadetku tudi seveda zapreš mal postavo in igraš bolj previdno.

Potem menjave .. čakaš do 75min .. zakaj? da zadnjih 15 min od tega 5min prekinitev nekdo naredi višek..
Menjaj prej ali celo na polčasu.

Mu oprostim, da je vse prehitro sklepanje ampak sem bil res jezen včeraj ker spet nobenega žara nobenega extra efforta od naših igralcev. Edino Mount se mi je zdel čisto "napaljen" ko je prišel v igro.
Kai tudi včeraj solidno.. trudil se je utekal itd...

Upam res upam, da končno dobimo eno pof.. zmago za vikend :) :evil:
BLUE IS THE COLOUR!!!
User avatar
chelsea boy
Posts: 443
Joined: 10 Jul 2017, 17:55
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by chelsea boy »

Azpi je bil včeraj pred Jamesom, ker smo igrali s 3 centralnimi branilci, odoi pa je bil baje skupaj s Chilwellom na wing backu.
User avatar
Chelsea_fan
Posts: 593
Joined: 30 Sep 2011, 17:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by Chelsea_fan »

chelsea boy wrote:Azpi je bil včeraj pred Jamesom, ker smo igrali s 3 centralnimi branilci, odoi pa je bil baje skupaj s Chilwellom na wing backu.
Kar je bilo postavljeno je eno kar je blo v igri drugo.. Azpi je bil non-stop na full backu zaradi bunkerja Wolfsov zato sem mnenja, da bi Rece veliko bolj prav prišel.
BLUE IS THE COLOUR!!!
n1i9k9o6
Posts: 1575
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 38 times
Been thanked: 45 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by n1i9k9o6 »

Moram priznat, da nisem videl komentarja o 5 menjavah, malo čudno mi je da bi se nad tem pritoževal, ampak ok.
Chelsea fan, dejansko smo igrali s 3 zadaj in in 4-2-3-1 kot je bilo najprej zapisano, zato Azpi pred Jamesom, saj je položaj rwb igral CHO. Pred začetkom drugega polčasa se je videlo Tuchla ki daje napotke Chilwellu in CHOju naj stojita višje in bolj široko. Azpi je imel včeraj pri 103 podajah 92,2% natančnost, tko da podatek o "miljon" podajah direktno nasprotnikom ne bo držal.
Sem siguren, da ko se bo Tuchel odločil igrati s 4 zadaj bo desnega beka prevzel James, včeraj pa je lepo razložil Tuhcel da je želel igrati s 3 zadaj, da bi imel višek proti dvema napadalcema Wolvsov, pred zadnjo trojko pa 2 varovalki (Kova,Jorginho), ki naj bi pomagala hitro preprečiti protinapade, kar sta v večji meri uspešno počela.
n1i9k9o6
Posts: 1575
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 38 times
Been thanked: 45 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by n1i9k9o6 »

Ne drži, report lepo kaže, da je bil Azpi sicer malenkost višje kot Rudiger in Silva, nikakor pa ne tako visoko kot CHO pred njim, ali pa Chilwell na drugi strani
User avatar
Chelsea_fan
Posts: 593
Joined: 30 Sep 2011, 17:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by Chelsea_fan »

Ne znam slike prlimat :) če greš pa na sofascore si poglej heat map od Azpija.

večino časa kot rečeno na krilu in to večino časa zelo visoko.
BLUE IS THE COLOUR!!!
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3567
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 38 times
Been thanked: 58 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by sigismund »

Dejte to objavit ker me zanima.
Shrani si sliko na računalnik/telefon, potem jo naloži na http://www.shrani.si, kopiraj generirani URL in prilepi sliko sem. Če je slika zelo velika predlagam da kopiraš sliko kjer piše "Koda za forum (s predogledom)".
n1i9k9o6
Posts: 1575
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 38 times
Been thanked: 45 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by n1i9k9o6 »

Tud jaz ne znam slike prlimat, sem hotu dat positional report od whoscored.com. Sem pogledal tudi heat map in kot sm napisal prej, je igral višje od ostalih CBjeu ampak če klikneš na heat map od CHOja se vidi da je on igral rwb. Chilwellov heat map na drugi strani ni tako visok in aktiven, zato je bil najbrž tudi menjan.

https://www.whoscored.com/Matches/14854 ... -Wanderers

pod macth centre so heat mapsi pod match report pa positional report.
User avatar
Chelsea_fan
Posts: 593
Joined: 30 Sep 2011, 17:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by Chelsea_fan »

Image

evo vem za naslednjič :)

kakor vidiš tukaj ni niti blizu CB-ja :D
BLUE IS THE COLOUR!!!
n1i9k9o6
Posts: 1575
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 38 times
Been thanked: 45 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by n1i9k9o6 »

Malo u k*rcu slika, ampak se vidi pozicijska razlika med apzijem kot cbjem in CHOjem kot rwbjem

Image
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3567
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 38 times
Been thanked: 58 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by sigismund »

Več kot spremljam in prebiram raznorazne medije glede včeraj, vedno bolj ugotavljam da je Chelsea fanbase totalno razdeljen tako glede Tuchla kot tudi same predstave tice.
En pol je videl res odlicno predstavo in napredek in oh in sploh, drugi pol pa se je dolgocasil in ni zadovoljen. Zanimivo, tako razklano na 2 pola ni bilo pa ze dolgo.
User avatar
Trivinho
Posts: 1417
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 66 times
Been thanked: 20 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by Trivinho »

Ena lastovka ne prinese pomladi, tko da po vcerajsnji tekmi ne moremo govoriti za napredek, ker ze naslednja tekma je lahko spet porazna...vsaj 5 tekem moramo odigrati da se vidi...
n1i9k9o6
Posts: 1575
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 38 times
Been thanked: 45 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by n1i9k9o6 »

Na tiskovni je Tuchel danes na uprašanje kje vidi najboljšo pozicjo Kanteja,odgovoril da kot "double 6" in ne na klasičnem cdm, saj močno računa na njegovo sposobnost odvzemanja žoge visoko na nasprotnikovi polovici, kar najbrž pomeni,da bomo pogosto videli navezo Kante-Jorginho/Kova in nekdo od dvojice Mount/Havertz višje.
Post Reply