CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

spremljanje dogajanja v Premier ligi, pokalu FA in Ligaškem pokalu

Kakšno je vaše stališče glede Lamparda?

Lampard mora ostati
16
76%
Lampard OUT
5
24%
 
Total votes: 21

User avatar
blueboy11826
Posts: 1108
Joined: 22 Apr 2013, 15:34
Location: Zagorje
Has thanked: 27 times
Been thanked: 21 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by blueboy11826 »

Mlinko - enako sm pomislu, če tole ne zmagamo, bo že velik govora. James in Mount ne začenjata, bojo pa Jorginho, Havertz in Azpi.. zanimivo
KTBFFH
User avatar
bork
Posts: 1981
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 9 times
Been thanked: 23 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by bork »

Dejte se mal umirit no, pa mu dajte 2, 3 tedne časa, da lahko spozna ekipo in presodi, kdo kam najbolje paše. On že ve, zakaj je zbral ekipo, kot jo je. Verjemite, da si od vseh ljudi na svetu verjetno najmanj želi poraza na trenerskem debiju in Mount ne bi izostal, če bi menil, da ima z njim bistveno več možnosti za zmago.
User avatar
mlinko
Posts: 468
Joined: 17 May 2012, 15:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by mlinko »

Jest sem umirjen. Zarad mene nej bo na klopi. Samo, da ne bo potem drama in slaba volja. Pa bomo pogrešal še Mounta. Nč slabga nočem. Hočem same zmage. Sam pomojem, da smo bli že čist vsi enkrat pametni na določene povratnike dons in ne vrjamem, da bo Jorginho zarad trenerja ratov zdej ljubljenec... Sam nočem, da še bolj potonemo.

Sent from my HD1913 using Tapatalk
CFC :cfc01:
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3567
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 38 times
Been thanked: 58 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by sigismund »

Tona posesti, drugace pa zlo bogo. Nihce se kaj dosti ne ponuja, ni rizicnih podaj, use gre tko na ziher, premalo je igre brez zoge, niti ni komu podati. Med polcasom bi rabli dat notri Wernerja ker je vtekanje z obrambo njegov trademark, Ziyech mu lepo stisne eno in bum.
n1i9k9o6
Posts: 1575
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 38 times
Been thanked: 45 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by n1i9k9o6 »

Hja,do zadnje tretjine igrišca ubistvu se nimamo kaj pritožvat, stvari mamo pod kontrolo,manjka pa tista pika na i u napadu,res je sicer da wolves stoji zelo zaprto in čvrsto, ampak smo premalo aktivni u samem napadu,okej je razumljivo,da ni še te uigranosti,upajmo da zna kak moment navdiha pri Ziyechu npr. privest do gola.
User avatar
blue222
Posts: 764
Joined: 09 Jan 2015, 23:25
Been thanked: 7 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by blue222 »

Nimamo niti kančka sreče..
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3567
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 38 times
Been thanked: 58 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by sigismund »

Osebno najboljši: Ziyech/Odoi. Mislim da je bil Odoi celo MOTM, nisem pa prepričan. Oba sta se trudila, grizla, Hakim je tudi pizdil na precej statične soigralce. Close call med njima.

Osebno najslabši: Havertz. Ne bi zgubljal besed, mislim da je vmes enkrat celo skosil našega igralca lol.

Hja, kaj reči. Težko da smo si zaslužili kaj več kot točko, glede na to da so imeli najlepšo šanso na tekmi Wolvesi s prečko. Z naše strani se mi je zdelo vse preveč statično in brezidejno, kot da profesionalci na top nivoju ne bi znali vtekati in se ponujati. Verjamem da je težko igrati na postavljenih 11 ampak pričakoval bi vseeno več. Hakim se je trudil in lepo našel podaje v prazen prostor, tam pa se je tudi ustavilo. Odoi je dejansko deloval lačen in to se je tudi videlo na terenu. Težko smo zadovoljni glede na vso posest. Za po vrhu pa je to Wolvsova prva tekma po 13 krogih, ko so obdržali clean sheet. Menjave za moj okus prepozne, ker nikoli nisem štekal menjav 15 minut pred koncem ko loviš rezultat. To se dela v 60. do 65 minute..
Saj bo, če bi bil Lampard na klopi sem bil še mnenja da bi tole celo izgubili. Burnley za vikend bo hudič, pravkar so premagali letečo Aston Villo.

Glede na novga trenerja ko bi se vsi morali želeti dokazati je bilo tole z izjemo Odoia precej bogo od večine na igrišču.
n1i9k9o6
Posts: 1575
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 38 times
Been thanked: 45 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by n1i9k9o6 »

Moje mnenje je, da vse skupaj ni bilo tako slabo in bi danes lahko odnesli vse 3 točke povsem zasluženo. Všeč mi je,da smo takoj po izgubljeni žogi močno stisnili in dobili žogo nazaj/izsilili napako in da večinoma v izgradnji napadov nismo zapravljali časa,pogosto je bilo le par podaj pa smo že bili krepko na njihovi polovici tu sta sploh Jorginho in Kovačić opravila odlično delo. Tu se res takoj pozna vpliv Tuchla.

Wolves so se res čvrsto postavli, tudi če bi mi bili v najboljši formi, je tako obrambo res težko prebiti. Tu se predvsem pozna uigranost v novem sistemu,kjer veliko vlogo igrajo uigrane akcije, ko se točno ve kdaj,kdo,kam uteče. Bilo je kar nekaj situacij ko smo na boku uspeli prebit to obrambo,nato pa je sledila preslaba podaja v prostor pred gol oz. zavrnjena podaja na 11m. Še tista ki nam je uspela,je potem Chilwell grdo zgresil.

Strinjam se,da se bile menjave malo prepozne,sploh Mount je vnesel ogromno energije, nevem sicer zakaj je potegnil iz igre Ziyecha in ne Havertza ampak okej, lahko je sedaj po koncu tekme pametovati :)

Ne bi rekel, da je kdo odigral pretirano slabo, za moj okus Havertz ni igral slabo, ni blestel,je pa odigrla mnogo bolje kot na prejšnjih tekmah, u določenih situacijah je žogo hitro in dobro oddal, vseeno pa na momente deluje premalo samozavesten in raje odigra safe pass namesto ene rizične.
Mogoče sem več pričakoval Giroudja, sploh ker se je videlo, da podaje u kazenski ne bo dočakal bi se moral več ponujati. Tudi Chilwell sicer ni pretirano navdušil.

Se mi zdi, da se je dalo videt kar nekaj pozitivnih znakov in že določene segmente kjer Tuchel uveljavla svoj stil, glede na to da je dec šele dobrih 24ur na klopi,sem kar optimističen za nadaljevanje sezone pod njim :)
User avatar
chelsea boy
Posts: 443
Joined: 10 Jul 2017, 17:55
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by chelsea boy »

Havertz najslabši? A smo isto tekmo gledali? Poleg Odoija danes Havertz edini, ki je veliko naredil in me je presenetil. Tudi Mount je bil zelo dober tistih 10 minut, ki jih je igral ... Po tako slabi predstavi Girouda, Azpija in Chilwella se še vedno najdejo taki kot Sigismund, ki se mu je Havertz zdel slabši od pravkar naštetih? Veliko je pretekel, je zrihtal izjemno priložnost Chilwellu, ki je žogo poslal v hotel ob Stamfordu, v zadnji sekundi skoraj zadel iz kota, če ne bi eden od branilcev ponesreči blokiral strela (p.s. kako tam nismo mogli izvesti še enega kota mi ni jasno, ampak ok...), potem pa še nekaj lepih driblingov. Res je, ni bila to tekma na kateri bi dominiral v vseh pogledih, ampak mislim pa, da je pokazal velik napredek, v primerjavi s predstavami pod Lampardom, kjer je ves čas le izgubljal žoge.
Zelo dober danes tudi Kovačič, koliko cm mu je tam zmanjkalo pri tistem strelu res nevem...
Po drugi strani pa Ziyech najbolši? razen dveh podaj čez pol igrišča, ko se potem tako ali tako ni spet nevem kaj zgodilo, danes Ziyech ni bil nič posebnega, vsaj po mojem mnenju ne (tudipri tisti najlepši priložnosti, ko je Neto zadel prečko je Kovačič že odbil žogo pa se je potem prav od Ziyecha odbila naravnost k Netu, da je bil sam pred golmanom).
V glavnem, mislim, da smo danes igrali precej dobro, glede na to, da je Tuchel tukaj en dan. Za tiste, ki pa pravijo, da je bila točka najpravičnejša delitev točk, aka sigismund in komentator, pa res nevem kaj naj rečem... Prečka iz edinega napada, ko sta več kot 2 igralca zapustila svoj kazenski prostor po mojem ni dosti, da bi rekel, da si si zaslužil remi ampak ok.
User avatar
blueboy11826
Posts: 1108
Joined: 22 Apr 2013, 15:34
Location: Zagorje
Has thanked: 27 times
Been thanked: 21 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by blueboy11826 »

Glih slabo ni blo ne.. tku kot si rekel po izgubljeni žogi se jo hoče hitro dobiti nazaj (podobno kot dela Liverpool). Teh poznih menjav tut js ne štekam, enako je delal Lampard. Se pa ne morem znebit občutka, da če bi začela Mount in Pulišič namesto Jorginha in Havertza bi tekmo dobil. Havertz spet pod ravnjo povprečnega PL igralca, o Jorginhu pa ne bom kej preveč govoril spet razen to, da kako neverjetno tečejo naši napadi ko je on v igri :roll:
Zna bit, da bomo pod Tuchlom igral všečno drugač in že naslednjič pričakujem, da bomo bolj konkretni in malo drugačno začetno postavo
Chelsea boy - dej ne s takimi. Havertz je zgledal edino dobro, če ga primerjaš s prejšnjimi tekmami pri nas, drugač pa še vedno slabo
KTBFFH
User avatar
chelsea boy
Posts: 443
Joined: 10 Jul 2017, 17:55
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by chelsea boy »

Mene je presenetil in nedvomno ni bil najslabši, ampak ok, vsak ima svoje mnenje.

Drugače pa so Tuchla spraševali o poznih menjavah in je rekel, da ni ravno navajen zgolj na 3 menjave, namesto na 5, kot jih je imel v zadnjem obdobju pri PSG-ju. Kar se tiče prve postave, pa je rekel, da je bil tukaj tako malo časa, da se je moral odločiti za nekoliko bolj izkušene igralce (Giroud, Azpi, Jorginho ...).
User avatar
ndm
Posts: 70
Joined: 08 Jun 2008, 19:08
Location: Mozirje
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by ndm »

Meni osebno pa se danes Havertz ni zdel slab. Ravno obratno! Seveda še ni to to, ampak je pa opazen napredek pri samozavesti in pri fizični pripravi. Razumem, da je bil zelo drag nakup od katerega se pričakuje velike stvari, ampak nevem včasih ko berem določene komentarje mislim, da se nekateri ne zavedate realnega stanja. Ko dobiš žogo v noge in si obrnjen s hrbtom proti nasprotnikovemu golu (kar je v večini primerov Havertz danes bil) ni najbolj enostavna stvar se že ob sprejemu usmerit proti golu pa še obenem zdržat duel dveh ali treh nasprotnih igralcev. Iste probleme je imel danes velikokrat Ziyech. To so stvari ko pač niso enostavne in jih tudi ne vidiš vsako tekmo velikokrat. Hočem sam povedat, da se občasno postavitve tudi v čevlje igralcev in poglejte mal stvari iz drugačne perspektive. Kai-u pa čas in podporo, da ne bomo potem čez 4-5 let spet jokali kako nam je ušel še en world-class igralec (De Bruyne, Salah,...).
User avatar
bork
Posts: 1981
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 9 times
Been thanked: 23 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by bork »

Se strinjam s tistimi, ki pravite, da Havertz danes ni bil slab.. ostalim pa priporocam, da si se 1x pogledate tekmo in ne skacete v zrak samo, ko Havertz naredi kaj slabega. Boste hitro videli, da je bil eden najboljsih pri nas. Na trenutke sem dobil obcutek, kot da mu soigralci ne sledijo najbolje.
User avatar
mlinko
Posts: 468
Joined: 17 May 2012, 15:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by mlinko »

Men se zdi, da kar je pri Kai-u imel največji efekt se mi zdi je to, da ni imel pospeškov traktorja in einšlag tovorne ladje. Ni bil slab plus res je skoraj postal heroj na koncu tekme. Se pa strinjam, da mu moramo nujno, dati čas, ker da nam bo pol tresu mrežo v majici United se mi sam zmeša. Odoi in Kova všečna, Zyech mi ni izstopal ostali pa povprečni. Dolžina klopi se je pa tudi videla z efektom Mounta in Pulišiča. Mi je pa bos ta izgovor Tuška, da je navajen 5 menjav. Kolk, časa jih je pa imel? Manj kot eno leto... Pač tud men je debilno da po eni uri enega in istega komada ne spremeniš nič. Menjaj okoli 60. ker drugače ti gre več kot pol časa lahk zato, da se "utečejo". Sploh, ko vodiš ekipo manj kot 24ur. Ne razumem, zakaj bi spremenilo to, če bi imel 5 menjav na voljo. Razumem, da maš ugoden rezultat pa šparaš eno menjavo, do zadnjega. Včeraj pač ne in ti noben ne bo zameru, če priznaš, da pač 1. enajsterica ni bla tisto, kar si pričakoval. Brezveze posiljevat do 77. al kere minute.

Drugače pa za 24ur definitivno viden nek napredek. Ste pa vsi opazili, da je dejanski način igre res podoben Kloppovemu. Kolikor boli odhod Lampsa, je kljub butastemu rezultatu včeraj bil viden napredek.

Sent from my HD1913 using Tapatalk
CFC :cfc01:
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3567
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 38 times
Been thanked: 58 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by sigismund »

Chelsea boy da argumentiram, si se kar lepo obregnil vame :)

Imaš prav, Kai ni bil tako zelo slab in morda mu v komentarju delam krivico, ker so bili še slabši na terenu. Moje OSEBNO mnenje je da pa definitivno ekipi da premalo glede na "pice tag", ali pa jaz tega enostavno ne vidim? Pač nekaj dobrih vtekanj in podaja Chilwellu meni ne odtehta preostalih 85 minut ko je podajal nazaj, na stran, v avt ali pa favliral Kovačiča. Mogoče sem neumen in slep, res se trudim ampak enostavno ne vidim kaj on doprinese ekipi, vsaj ne še. Podobno je z Jorginhem ko ga že leto in pol ne poštekam kaj točno je njegov point. Verjetno je Kai res imel boljšo podobo na igrišču kot kadarkoli pod Lampardom, ampak še vseeno se mi pa ni zdel neka dodana vrednost včeraj. Najslabši na terenu pa je verjetno prestroga oznaka, to pa vam dam zagotovo prav. Kar se Ziyecha tiče pa se mi je zdelo da edini vsaj proba prebiti obrambo, poizkuša podati za njihovo zadnjo linijo itd...ja je izgubljal žoge in bil na trenutke tudi počasen, ampak če se ti nihče ne ponuja in ne odkriva kaj več kot to ne moreš. Vsaj 3x je dvignil roke v obupu češ "pizda kje ste vsi, a se bo kdo odkril?", ker smo imeli včeraj res sprehajalce na terenu. Odoi vseeno zasluženo MOTM.

Remi se mi tudi po prespani noči zdi fair. Od prve minute je bilo vsem jasno da so Wolvesi prišli po točko in odigrat 2-3 kontre. Konstantno so stali na svoji polovici z vsaj 10 igralci za žogo. Večina naše igre je bazirala na pimplanju okoli njjihove globoko postavljene obrambe, ki pa je bila enostavno prepočasna. Težko je igrati na tako postavitev, novi trener pa ekipe še ne pozna dovolj da bi vedel kaj storiti. Menjave so proti koncu poživile igro proti od branjenja utrujenim Wolvesom, ampak nam je zmanjkalo časa. Sem prepričan da če bi tekma trajala še 10 minut bi zadeli. Večkrat pod Lampardom sem imel občutek da bi lahko igrali še 14 dni pa ne bi zadeli. Kakorkoli, remi je fer: včeraj smo ob vsem Manchester Cityjih in Liverpoolih in nevem kom še vsem sproducirali tekmo, kjer smo imeli če se ne motim največ podaj na tekmi, vsaj v prvem polčasu smo zagovovo podrli rekord (mišljeno za to sezono). Overall posest smo imeli skoraj 80%, v določenih delih tekme je bila posest v obdobju 10-ih minut 94%. Dejansko so nam Wolvesi pustili igrat in si podajat. Nismo pa uspeli z izjemo zadnjih 10-15 minut prodirati in jih mučiti. Od vse silne posesti in gori podaj smo uspeli sproducirati 10 strelov na gol, od tega 5 v okvir. Od teh petih se mi niti eden ni zdel pretirano nevaren da bi si rekel "ufff škoda", ob zadnjem strelu nam je pa tudi kanček sreče zmanjkalo I guess. Vrat Wolvesov nismo oblegali do te mere kot bi pri taki posesti recimo dominiral Liverpool, ki bi sprožil 30+ strelov na gol, od tega 20 v okvir. Takrat bi pa res lahko rekli mater res, škoda za remi, zaslužli smo si več. Včeraj pa res ne no...Wolvsi so imeli odkrit namen od prve minute da bodo igrali zaprto in si želijo odnest točko in točno to jim je uspelo.

Še Tuchla pokomentiram, meni se zdi ta izgovor da ni imel 5 menjav in je zato menjal pozno smešen ampak OK, najbrž kej pametnega na to niti ni mel za odgovorit. Drugič bo sigurno reagiral drugače. Z menjavami je sigurno zadel do neke mere. Lampard je Mounta forsiral tudi ko bi si zaslužil biti na klopi, ampak včeraj si je pomojem prislužil mesto v ekipi za nedeljo.
Post Reply