CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

spremljanje dogajanja v Premier ligi, pokalu FA in Ligaškem pokalu
User avatar
RedMiner
Posts: 1145
Joined: 07 Jun 2012, 16:44
Location: Zagorje
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by RedMiner »

Točno to xG in xGA kažeta, da igramo dobro. In je to tudi res. Problem pa je, da ne izkoriščamo priložnosti. Dovolj je samo, da izkoristimo 1 priložnost in se takoj tekma začne drugače odvijat.
User avatar
Trivinho
Posts: 1417
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 66 times
Been thanked: 20 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by Trivinho »

Vi se hecate, eno je praksa drugo teorija, toereticno mogoce res stevilke niso slabe nism preverjal ampak praksa je pa podn oz katastrofa.
Nimamo napadalca ki bo zadeval, nimamo kreatorja na sredini da bi povezoval igro kot je biu Fabregas in talal zoge do napadalcev, nimamo vezista box to box kot je biu Kante da bo pustu srce na igriscu da bo v obrambi in napadu aktiven, nimamo obrambe ki bi se znala povezat Silva bi moral biti vodja oz nek mentor mladim autoriteto v obrambi kot je biu Terry, Cahill, Carvalho..obramba je zgubljena prevec napak delajo, golman ni na nivoju premier lige...
Nkuku tud nebo resu problema ko pride nazaj...
Meni je res zal da pisem vedno negativno in da ne vidim luci na koncu tunela, ampak to je realnost, ceu svet se nam smeji zaradi te miljarde in prov je tako...men je vseen kok american porabi lahko tudi 100 miljard ker ni moj kes...ampak nakupi so faljeni...se Palmer je nakup neki na hitr sam da smo kupl cena je itk 40M 2x prevec ampak kokr sm reku kes ni moj...
Js samo upam da pokal kaksen osvojimo da se zagrebemo za europo nasledn let ampak jutri treba Brighton premagat kar je pa zelo zelo teska naloga...
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3567
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 38 times
Been thanked: 58 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by sigismund »

Super da ste omenili xG in xGA, odkar ga punditi pa novinarji in ostali omenjajo v svojih analizah mi je zanimivo kako relevantna sta postala, čeprav sta skoraj da popolnoma informativna. Spodaj zapisano predstavlja moj pogled na to, ne nekega obtoževanja kogarkoli če se zanaša na te podatke, da ne bo kdo narobe vzel. Bi pa z veseljem slišal tudi vaš pogled na to. :)

Oboje se izračunava s predpostavko da so vsi streli enaki, pa vemo da to ni res. Strel od daleč ni enako verjetno zadeti kot strel od blizu, imata pa podobne vrednosti xG. Potem so tu še različni modeli tega izračunavanja, pa še subjektivno noto vključuje, nobene standardizacije ni za tem in so te xG popolnoma arbitrarna številka. Poleg tega niti približno ne zajemata neoprijemljivih vidikov igre kot so morala, ekipni duh, fuzbal vsebuje človeške elemente ki jih gola statistika ne more zajeti. Dobiš sicer nek kvantitativni vpogled v tekmo ampak fuzbal je tok zlo bolj zapleten šport od golih številk da so mi zaključki na podlagi xG bolj informativni kot nek dejanski podatek o sami tekmi/igri. Ne vidiš truda na igrišču, ne vidiš da igralci nimajo pregleda nad igro, da rabijo 3 dotike vsakič ko pridejo do žoge, da igramo igralce izven pozicije in ne izkoriščamo njihovega maksimalnega potenciala itd, govori lahko zgolj o tem kako (ne)kvalitetno ti zaključuješ akcije. Nekaj punditov za PL dejansko ne gleda tekem in gre samo čez ta xG data in kar povlečejo zaključke kako je kakšna ekipa igrala, nesmisel. xG popolnoma nič ne pove o igri čez span 90 minut. In že lani smo se zanašali in oprijemali na xG in da bo šlo na bolje pa vidimo kam nas je to pripeljalo.

Bottom 7 ekip letos ne dosega svojega xG, vključno z nami. Naš xG je skoraj 12, zadeli pa smo jih 5. Taisti statistični data je ta da imamo izmed vseh 20 ekip najlažji razpored na začetku sezone in bomo statistično izračunano tam in tam, realnost pa je da imamo 5 točk od možnih 18, to je ves data ki je pomemben. xGA celo presegamo, ampak ga presega če se ne motim 17 od 20 ekip (z izjemo NFO, Newcastla in Burnleya). Samo ena od teh ekip je pozicionirana nižje od nas...kakšen podatek je potem to? Puhlica. Je zanimiv podatek ampak nič kaj več kot nek bombonček za ljubitelje številk in statistike.

Gledati samo xG in pričakovati da se bomo slej kot prej istrelili po lestvici gor je nesmisel. Ekipe okoli nas (mesta 13-20) imajo podoben xG oziroma ga ne dosegajo, menda ne moremo vsi po lestvici gor? Lahko imamo na papirju dober xG in xGA, ampak eye test nam govori da smo zanič, igramo nikakvo in da ne znamo dati gola pa če nam gre za življenje, niti ne kaže da bomo kar magično začeli zadevati - v bistvu na to čakamo že skoraj eno leto.

Oprijemati se xG kot nekega trdnega kazalnika o tem kam plujemo se mi zdi nesmiselno, ampak je očitno žal edino kar imamo v tem trenutku imamo. Na koncu dneva so edina oprijemljiva stvar ki šteje dosežene točke. Strinjam se, igralci bodo pri nas morali začeti zaključevati. Ko pridejo 1v1 Poch ne more namesto njih poriniti žoge v gol, ampak zanašanje na podatke ti ne bo dalo nič drugega kot neko lažno upanje da se bodo stvari popravile same od sebe. Lani so tudi razni Youtuberji govorili v prid Potterju na podlagi xG in nevem kaj, pa vemo kako so se stvari končale oziroma kakšno je bilo dejansko stanje na igrišču. Igra je sicer letos boljša kot lani, rezultati pač ne (še).

"When you start accepting defeat just because your team played well and just because your players gave their best, a performance for people to be proud of... I think when you get used to it, that's when the big clubs stop being big clubs." - Jose Mourinho, 2019

Jst osebno krivim vodstvo in recruitement. Imeli smo ekipo in trenerja ki so nedavno tega osvojili LP. Nismo potrebovali rebuilda, ker smo že bili sredi rebuilda. Oni so pa zamenjali vse, komplet ekipo, vse možne trenerje, še celo tako postranske ljudi z več 10 letnim stažem v klubu kot so oskrbovalci trave. Kakršnokoli opravičevanje tega da smo od prvakov v LP prišli do stanja sedaj v manj kot 2 letih in po zapravljeni milijardi mi je nerazumno. Klub ni dobro voden, simple as. :)
User avatar
ndm
Posts: 70
Joined: 08 Jun 2008, 19:08
Location: Mozirje
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by ndm »

Jaz bi rekel za zgornje zapise, da imate vsi po malo prav. Ajde trivinho oprosti ampak ti res pretiravaš (večinoma) in najino mnenje o nogometu nasploh se razlikuje kot dan in noč. Pa ne rečem, da nimas v določenih zadevah ustreznega mnenja, ampak nekje pa za moje pojme res pihneš mimo. Pa ponavljam, ne trdiim da je s tvojim mnenjem kaj narobe. Smo si različni!

Vedno je lažje iskati stvari, ki jih je potrebno popraviti oziroma, ki so slabe. Je pa mogoče potrebno tudi v določenih slabih trenutkih poiskati kakšno pozitivno zadevo. Dejstvo je, da igra načeloma ni slaba (to je sicer zelo subjektivno). Ko imamo obrambo postavljeno v drugi coni me niti ne skrbi, da bi nas kdorkoli prebil kar tako. Med prekinitvami na trenutke precej plavamo, na kontre smo tudi občasno precej bogi. Ampak ranljivost pri protinapadih je pač sorazmerno povezana z neučinkovitostjo v napadu. Realno, da mi kdo ponudi proti Aston Villi (glede na trenutno stanje ekip), da bom imel 4-5 smrtnih priložnosti, ma vzamem takoj!!! Ampak, da mi nismo sposobni dat gola iz takih situacij je neverjetno res. Res mi ni jasno, da nihče ne reče Sterlingu da naj ne d*** tiste žoge pred golov ampak enkrat udari polno pa bo kar bo. Slabše več kot očitno ne more biti.

Marsikdo ma veliko za povedat čez Mudryka. Okej ima določene težave v igri (slaba obramba in disciplina) ampak ko tip dobi žogo se nekaj zgodi, je zanimivo (vcasih tudi negativno ja). Pa naj dribla 50x na tekmo, jeb*ga bo pa zgubil 10 žog. Nevem se mi zdi, da v tej ekipi noben nima jajc (svetle izjeme Enzo, Mudryk, Madueke, Palmer), da bi vzel žogo pa naredil nek višek pa udaril iz 30m. Rezultatsko itak ne moremo bit kaj slabši…

Ima še kdo občutek, da igramo preveč na neke sigurne podaje in brez nekega navdiha? Disciplina v igri mora biti se strinjam. Ampak pred nasprotnikovim kazenskim prostorom pa je potrebna sproščenost in pa malo drznosti.
User avatar
Trivinho
Posts: 1417
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 66 times
Been thanked: 20 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by Trivinho »

Ndm k si ze omenju Mudryka, ce si kdaj igral mali nogomet in ce igralec kot je Mudryk dobi zogo in afne gunca potem se zgubi zogo bog nedaj da gol dobis zaradi tvojega afnanja, ti soigralci je*ejo ma*** in se zamenjajo...
Tako afnanje zal ni za premier ligo ker vsaka napaka je lahko usodna za gol tudi ce je nasprotnik Luton.
Lahko je afne guncat v ligi kjer nimas konkurence in ze po 10 krogih imas 70% osvojeno prvenstvo kle tega nesme bit...lahko enkrat poskusis ampak mors bit samozavestn kot je biu Hazard on ko je dobu zogo je dejansko neki naredu predriblu ali dal gol spomni se proti arsenalu ali liverpoolu k je obrambo osmesil in to je bilo res nekaj vrhunskega Mudryk nazalost se te samozavesti nima...
Igralec edini k je zelo viden na igriscu je Gallagher cutim tisto borbenost in pripadnost klubu ampak on nemore sam ce je ostala ekipa gnila....
Kar se pa pretiravanja tice, mogoce se slisi da pretiravam ampak blazje oblike neznam povedati ker je nemorem najti da bi nekaj pozitivnega izvlekel iz ekipe..
Spremlam Chelsea se iz osnovne sole torej od leta 2000 nekje pa tok slabo nikoli nismo igrali kot zadne 2 leti...
n1i9k9o6
Posts: 1575
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 38 times
Been thanked: 45 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by n1i9k9o6 »

Js sm mnenja, da se je igra v primerjavi z lanskim letom vseeno izboljšala in do zadnje tretjine igrišče izgledamo dobro oz. se vidi nek plan. Še vedno me pri tem planu izjemno moti kje je postavljen Colwill in kje Enzo ter Gallagher, ampak s trditvijo da igramo kr neki in da je isto kot lani se pa enostavno ne morem strinjat.
Če bi igrala še Enzo in Colwill na svojih pravih pozicijah, Palmer na 10ki bi bilo pomoje še boljše.

Velika težava se pa začne v zadnji tretjini. Sm si zdej pogledal tekmo proti Villi do rdečega kartona (v nedeljo nism mogu gledat, zato nism komentiral). Dejansko mi igra ni bila slaba. Bolj sposobna/samozavestna ekipa ma tako tekmo dobljeno v prvem polčasu, gladko vsaj 2 al pa 3 nič.
Ampak mi pač nismo (še) tam. Decision making je faking obupn, res me kr glava začne bolet, ko to gledam. Problem vidim predvsem v tem, ker velik del tega izhaja iz samozavesti in ta je trenutno precej slaba. Lep primer je strel Jacksona v prvem polčasu po globinski podaji Mudryka. Napadalec, ki je samozavesten to zaključi z levico, on pa jasno trenutno ne zaupa tolk v sebe, da bi si upal udarit s slabšo nogo, kar se pozna potem v vseh zaključkih. Je pa pomankanje samozavesti logična posledica, ko 22 letnega fanta ne navajenega angleške lige daš v milijardni projekt, ki je že 1 leto prej pod velikim pritiskom celotne nogometne javnosti. Od Sterlinga pa bi vseeno več pričakoval, glede na njegove izkušnje, res ga ne štekam, včasih svaljka tisto žogo po nepotrebnem, ko bi lahko prej udaril ali pa podal.

Se strinjam, da samo statistika ne pove dovolj o igri, sploh xG je preveč površinski, da bi samo na podlagi tega sodil o igri. Je pa res, da je več statističnih podatkov, tud tisti bolj podrobni, ki potrjujejo, da igramo dobro in imamo tekme pod kontrolo in si ustvarjamo veliko priložnosti, ki pa jih tudi zapravljamo kot po tekočem traku in to nas pač košta točk. Za piko na i smo mel še malo nesreče z vratnicami in faljen penal+glupo prejeti goli po napakah in smo tu kjer smo.
Je pa treba vso to statistiko dat v kontekst kvalitete nasprotnikov. Imeli smo res lahk in ugoden razpored in zanimivo bo videt koliko slabša bo ta statistika proti nasprotnikom, ki prihajajo v naslednjih tednih in mescih.

Overall mislm, da je trenutno stanje neka mešanica slabih zaključkov, malo nesreče, težave s poškodbami, Pochettinovo neposrečeno postavljanje Colwilla in Enza na igrišču in našega planiranja ekipe (neuigranost je še vedno velik faktor).

In se mi zdi, da noben od nas še ne vleče črt v smislu "ta projekt je zafuran" mislm pa da je vseeno ok, če se komentira in pač išče razloge kaj je dobro in kaj slabo.
n1i9k9o6
Posts: 1575
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 38 times
Been thanked: 45 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by n1i9k9o6 »

Če smo že pri Mudryku, dec more igrat redno. Če bi bli sposbni zakjučevat bi mel lahko 4 asiste na zadnjih dveh tekmah če se ne motm. In ja, zgublja žogo in more izboljšat work rate v obrambi, ampak ma sposobnost nardit potezo več in rabimo takega igralca. Je pa v trenutni postavitvi preveč izoliran na levem krilu, kar je slabo.
User avatar
Chelsea_fan
Posts: 593
Joined: 30 Sep 2011, 17:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by Chelsea_fan »

Mi je všeč, da ste se razpisal in da konstruktivno debatiramo trenutno sezono.

Morm rečt, da se zelo strinjam s tabo sigismund. XG je zgolj statistika in tisti, ki to potencira nima nekega znanja o nogometu.

Mene moti več stvari ne samo lastništvo.

Najbolj od vsega me moti, da od recimo preseasona in teh 6 krogov nismo uspeli izgraditi identitete kako želimo igrati. A mi lahko nekdo izmed vas pove kakšna je naša taktika?

Torej igramo na protinapade? Igramo na posest? Igramo ob izgubljeni žogi visoki pritisk?

Nimamo taktike in noben ne ve kako bomo igrali pomoje niti sami igralci. Dejstvo je, da dober trener pokaže kako želi igrati. Vsaj neke zametke tega če nič drugega.

Trenutno smo odvisni od individualne kvalitete in nič drugega.

Nism zato, da Poch oddide bi mu dal še šanso vsaj 10 krogov ampak me moti to kar sem zgoraj napisal.

Sem mnenja, če bi Poch ohranil postavitev in igro iz preseasona ne glede na poškodbe in pokazal jajca z izborom igralcev pred tekmo bi bili mnogo višje na lestvici.

Noben mi pa ne bo rekel, da je to pametna izbira proti slabši ekipi brez wing backa na levem. Še pika na i je njegov komentar po tekmi da je mnenja da wing backi odhajajo preveč spredi. Noro

Naj postavi Chiwella in Gusta višje naj Enza vrne na 8ko in ne 10ko. Naj Palmera porine v ogenj na 10ko.

Naredi NEKAJ ne pa rint eno in isto vsako tekmo in se branit še preden se tekma začne.
BLUE IS THE COLOUR!!!
User avatar
ndm
Posts: 70
Joined: 08 Jun 2008, 19:08
Location: Mozirje
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by ndm »

Trivinho wrote: 26 Sep 2023, 11:49 Ndm k si ze omenju Mudryka, ce si kdaj igral mali nogomet in ce igralec kot je Mudryk dobi zogo in afne gunca potem se zgubi zogo bog nedaj da gol dobis zaradi tvojega afnanja, ti soigralci je*ejo ma*** in se zamenjajo...
Tako afnanje zal ni za premier ligo ker vsaka napaka je lahko usodna za gol tudi ce je nasprotnik Luton.
Lahko je afne guncat v ligi kjer nimas konkurence in ze po 10 krogih imas 70% osvojeno prvenstvo kle tega nesme bit...lahko enkrat poskusis ampak mors bit samozavestn kot je biu Hazard on ko je dobu zogo je dejansko neki naredu predriblu ali dal gol spomni se proti arsenalu ali liverpoolu k je obrambo osmesil in to je bilo res nekaj vrhunskega Mudryk nazalost se te samozavesti nima...
Igralec edini k je zelo viden na igriscu je Gallagher cutim tisto borbenost in pripadnost klubu ampak on nemore sam ce je ostala ekipa gnila....
Kar se pa pretiravanja tice, mogoce se slisi da pretiravam ampak blazje oblike neznam povedati ker je nemorem najti da bi nekaj pozitivnega izvlekel iz ekipe..
Spremlam Chelsea se iz osnovne sole torej od leta 2000 nekje pa tok slabo nikoli nismo igrali kot zadne 2 leti...
Nikjer nisem izjavil, da mali nima težav z disciplino v igri. Se strinjam, da velikokrat zamuja, pokaže premalo v obrambi na splošno. Ampak oprosti sklicevanje na to da p zaradi “afnanja” ne more igrati pa ne sprejmem. Različni igralci, različni stili igre. Zaradi mene lahko naredi vsak dribling 10 peciklov, če bo pri tem uspešen…

Okej potem mi pa povej na kakšen način bo igralec kot je on, katerega največja odlika je igra 1 na 1 in hitrost pridobil na samozavesti???? Ker meni se zdi pomembno, da takšnemu igralcu v igri dovoliš čim več svobode, spodbujas v preigravanja,… nevem meni se zdi pri njemu, da si res želi nekaj narediti v napadu in mi je recimo bila bedarija njegova menjava proti Aston Villi. Se strinjam, treba ga je usmerjati predvsem v defenzivi in mu dopovedat, da je to kar dela absolutno premalo. Ampak glede napada pa mu dat proste roke, da čim hitreje dobi na samozavesti
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3567
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 38 times
Been thanked: 58 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by sigismund »

Jap, tele konstruktivne debate so res prima, zato forum imamo. Večkrat osvežim forum da vidim če je kdo kaj novega pristavil. :)

Tudi jaz mislim da bi moral Mudryk več igrati. Res je da me razjezi ker izgubi 10 žog ampak nekdo je izpostavil da vsaj proba nekaj narediti v naši ekipi in se strinjam, fair point.

V bistvu sem že po tekmi z Villo pisal da mi je bilo čudno od Pocha da ga je potegnil iz igre. Verjetno je pač zgolj nastradal zaradi rdečega kartona Gusta in je Poch v igri pustil Sterlinga ki ima pač več izkušenj. In tudi za Sterlinga se strinjam da trenutno daje premalo, enostavno preveč komplicira.
In res je, igra je sicer boljša kot lani na momente, ampak nekega točkovnega izkupička od tega še ni. Odkar smo odpustili Tuchla smo akumulirali 39 točk vse skupaj, kar je kar zaskrbljujoče. Dejansko relegation form, ampak to je spet igra številk, čeprav realna.

Brighton v pokalu bo težka, so res v formi in še naša poletna saga zna malo podžgati strasti. Nekega ugodnega izplena za nas ne pričakujem, če pa dejansko uspemo dobro odigrati bo pa to lep boost za prepotrebno samozavest ki jo trenutno res serijsko manjka, tako kot ste že pisali.

Še ena hecna iz interneta: jutri igramo pokalno tekmo, bi lahko priložnost dobili mulci. Oh, wait.. :D
User avatar
Trivinho
Posts: 1417
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 66 times
Been thanked: 20 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by Trivinho »

Js nimam nic proti ce on preigrava oz poskusa narediti nekaj da zoga pride do napadalca ali potezo vec da 2 igralca potegne nase in naredi prostor napadalcu in poda za gol.
Sej sm lih sou gledat na youtube hightlighse in po tem videu je mesanica med J.Cole in Hazardom dobra kombinacija ampak ko gledam pa tekmo pa je nekak brez moci oz kot da nima nobenga da mu pomaga da bere igro njegovo...nevem bom mu dal cas se ene po leta da vidm kaj bo spacal...
User avatar
bork
Posts: 1981
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 9 times
Been thanked: 23 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by bork »

No hate Sigismund, samo tvoj prvi post, s katerim si začel to debato, je v bistvenem delu en velik nesmisel. Nesmisel pa je zaradi tega, ker izhajaš iz napačne predpostavke.

Praviš, da se oboje, torej xG in xGA "izračunava s predpostavko da so vsi streli enaki, pa vemo da to ni res. Strel od daleč ni enako verjetno zadeti kot strel od blizu, imata pa podobne vrednosti xG." Ampak to preprosto ni res. Nasprotno, fora xG je v tem, da gre za izračun, glede na verjetnost, da bo zadetek dosežen. Pri tem je ključna ravno oddaljenost od gola, smer strela, igralci, ki stojijo na poti do gola ipd. Zdaj govorim na pamet, ampak strel z 20 metrov ti bo k xG raitingu prispeval cca 0.05 točke, medtem ko ti bo strel 1 v 1 iz 8 metrov dal vsaj 0.60 točke, če ne več.

Dejansko je ravno xG pravi pokazatelj, koliko priložnosti si neka ekipa ustvarja. Res je, da priložnosti same po sebi ne pomenijo, da ekipa igra dobro - lahko igraš 90 min bunkra in imaš iz dveh konter dve šansi 1v1, pa bo xG precej višji od 1.00, ampak to so bolj izjeme. Mi smo pa leto na prav vseh tekmah, ki smo jih igrali v ligi, outperformali nasprotnike v xG. Torej na vseh tekmah smo si pripravili več in lepše priložnosti kot naši nasprotniki. Zakaj potem nismo zmagali? Zato ker ne znamo zaključevati, kar pa je posledica več faktorjev, glavna dva pa sta, da nam manjka t.i. natural goalscorerjev - igralcev, ki imajo nos za gol, ki rabijo eno šanso na tekmo za gol, ter da igralci zaradi slabih rezultatov (niti ne predstav) niso več samozavestni, se ustrašijo, ko pridejo do lepe priložnosti in slabo zaključijo.
glosos
Posts: 836
Joined: 24 Apr 2008, 09:52
Has thanked: 65 times
Been thanked: 29 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by glosos »

Tud meni je zdaj ta debata zadnjih dveh dni zelo všeč, dejansko sem prebral veliko mnenj direkt o tem, kako smo videt na igriscu, o tem če smo samo unlucky ali nimamo sploh plana itd ...
Za mene je to to, kar je dodana vrednost foruma.

Moj prejšnji post je pa direktno sledil trditvam, kot so te spodaj:
  • Strategija kupovanja je bila napačno zapeljana od začetka
  • Super da smo probali ampak vse je šlo prehitro in preveč agresivno
  • Za nameček bomo še pod drobnogledom FFP
  • Klub izgublja na vrednosti
  • s temi predstavami bo vrednost padla našim igralcem ki smo jih itak že mi preplačali
Če to ni vlečenje črte pod projekt, pol ne vem kaj je ;)

No, kot pravim, zadnjih 20 postov or so, je bilo res fajn prebrat, in vidim da generalno kot skupina dokaj realno vidimo zadeve, čeprav se v niansah razlikujemo.

Glede xG in xGA se strinjam z borkom. Sam spremljam NFL precej podrobno, kjer je ta advanced analytics že par let v mainstreamu, in se ga uporablja za vpoglede v big picture, tam kjer tradicionalne statistike enostavno odpovejo, ker tradicionalne cifre popolnoma odrazajo outcome/rezultat. Advance analytics pa arbitrarne elemente igre zanemari, in prikaže sliko, ki v nekem kompleksnem modelu odraža to kar je najbližje esenci igre.
V NFL ima advance analytics recimo že 10 let za sabo, in je bolj kot ne postalo jasno, da so tradicionalni kazalniki stvar uspešnosti, advanced metrics (EPA, DVOA ...) pa "kvalitete". In oba se pokrijeta šele na dolgi rok.
User avatar
Chelsea_fan
Posts: 593
Joined: 30 Sep 2011, 17:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by Chelsea_fan »

Vidim pa da noben ne odgovarja na moje vprašanje :)

no, če se bo kdo našel me res zanima kako vi vidite našo igro.

kako si želimo igrati?

Posest, proti-napade, high press itd..?

res me zanima :)
BLUE IS THE COLOUR!!!
User avatar
ndm
Posts: 70
Joined: 08 Jun 2008, 19:08
Location: Mozirje
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by ndm »

Chelsea_fan wrote: 27 Sep 2023, 07:44 Vidim pa da noben ne odgovarja na moje vprašanje :)

no, če se bo kdo našel me res zanima kako vi vidite našo igro.

kako si želimo igrati?

Posest, proti-napade, high press itd..?

res me zanima :)

Jaz bi rekel da poskušamo igrati na posest, nekoliko več po naši desni strani. Stiskamo nasprotnika predvsem v drugi coni (redko se mi zdi, da smo stiskali konkretno njihovo zadnjo linijo). Napade gradimo striktno od golmana naprej, malo je dolgih zog. Sicer nisem pogleda čisto vseh tekem, bi pa rekel da igramo malenkost bolj direktno kot lani. Več je vtekanja za zadnjo linijo nasprotnika mislim, da predvsem zaradi načina igre Jacksona (80% je itak v ofsajdu).

Je pa mogoče med prekinitvami neka dodana vrednost Sanchez, ki dosti žog pobere.
Post Reply