CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

spremljanje dogajanja v Premier ligi, pokalu FA in Ligaškem pokalu
User avatar
chelsea boy
Posts: 443
Joined: 10 Jul 2017, 17:55
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by chelsea boy »

Bolje da greste gledat Arsenal-Spurs. Takih tekem letos pri nas verjetno ne bomo gledali.
User avatar
Trivinho
Posts: 1417
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 66 times
Been thanked: 20 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by Trivinho »

Pricakovan poraz...
User avatar
blue222
Posts: 764
Joined: 09 Jan 2015, 23:25
Been thanked: 7 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by blue222 »

No nekako mi je uspelo gledat ene 15 minut in to malo preden smo dobili rdeč karton... Slabo. Upam, da Pochetino nekaj spremeni.
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3567
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 38 times
Been thanked: 58 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by sigismund »

Tekma kot vse prejšnje, nobenega vidnega napredka ali spremembe čeprav ne gre, na momente čudne menjave, gola še vedno ne bi znali dat pa če nam bi šlo za življenje. 5/18 točk je izplen izredno ugodnega začetka sezone, slabo.
User avatar
michooo
Posts: 644
Joined: 21 Aug 2007, 21:22
Location: Celje
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by michooo »

Verjetno se ponavljam, ampak kako hudiča igraš dobro predsezono in potem na začetku prvenstva zamenjaš postavitev. Razumem, da je poškodovan Nkunku, ampak to še ne pomeni, da mora Colwill igrati na levem boku in da so na klopi trije, ki so bili kupljeni za to pozicijo. Poch me je v tem pogledu zelo razočaral.
Sicer pa, otroški vrtec...
Jaz sicer nisem pogledal tekme, zna bit, da bi brez rdečega kartona vzeli točko. Ne vem pa kako in kdaj bomo začeli zabijati gole. V septembru smo še brez, vse skupaj v napadu je na nivoju lanske sezone.
User avatar
Trivinho
Posts: 1417
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 66 times
Been thanked: 20 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by Trivinho »

Lanska sezona je bila vsaj bolsi zacetek smo mel upanje zdej pa se bomo borili za obstanek v ligi...dokler nas premagujejo take ekipe nimamo kej iskat v premier ligi...
User avatar
Chelsea_fan
Posts: 593
Joined: 30 Sep 2011, 17:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by Chelsea_fan »

Sem pogledal tekmo vzporedno z londonskim derbijem.

Če potegnem črto nad celotno trenutno sezono in vsem kar se je dogajalo smo PODN.

Razumem vse, da smo zamenjali celo ekipo da smo pripeljali nove ljudi v klub ampak vseeno to ni izgovor za takšno nezainteresiranostnjo na igrišču.

Tako kot je že michoo pisal ni mi jasno nikakor kako lahko predsezono igraš z drugo postavitvjo in trgaš in potem v PL spremeniš use. Postaviš na bok Colwila ki ni niti malo bočni.. ne vem iskreno sem zeloooo razočaran nad samim delom nad ekipo nad upravo nad vsem.

Tukaj krivim Poch-a v tem smislu, da ni pripravil ekipo da bo znala igrat presing da bo tekla k zmešana itd.. pustmo rezultate ampak hočm vidt na terenu željo to da za vsako žogo umrejo.. tega ni in to je delo trenerja da postavi takšen mindset.

Kot sem že povedal sem istočasno gledal londonski derbi. Totnham je izgubil najboljšega špica in svojega najboljšega igralca.. postavili so sistem, ki ga želi trener igrati tega pri nas NI .. ne vidimo kako želimo igrati a želimo igrati na kontre a želimo igrati visok presing a želimo igrati na posest... nimamo nobene osnove.

ZEEEEEEEEEEEEEELO razočaran.
BLUE IS THE COLOUR!!!
n1i9k9o6
Posts: 1575
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 38 times
Been thanked: 45 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by n1i9k9o6 »

Image

Daleč od tega, da sm #PochOut. Ampak ta razpored me ful skrbi.
Bodmo optimisti, pa recmo, da naslednji dve tekmi dobimo. Kaj pa potem? S tako igro jaz osebno vidim v res najbolj optimističnem scenariju zmago proti Brentfordu in remi z Brightonom.
In se bojim, da Poch tega ne bo preživel...
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3567
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 38 times
Been thanked: 58 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by sigismund »

Se strinjam generalno z vsemi.

Strategija kupovanja je bila napačno zapeljana od začetka, preveč mladih in neizkušenih igralcev hkrati ne more tekmovati in biti konkurenčnih v PL. Super da smo probali ampak vse je šlo prehitro in preveč agresivno. Kakšna točno je širša slika in generiranje denarja na dolgi rok če smo popolnoma zanemarili kratkoročno stabilnost? Za nameček bomo še pod drobnogledom FFP, ob prihodek iz več naslovov, ob ugled in seveda ob nastopanje v evropskih tekmovanjih. Klub tone drugo sezono zapored, izgublja na vrednosti, s temi predstavami bo vrednost padla našim igralcem ki smo jih itak že mi preplačali. Ves effort se je vložil v dolgoročni plan za katerega ni absolutno nobene garancije da uspe in hkrati smo popolnoma zanemarili enako pomembni kratkoročni plan.

Ekipe ki so zmagovale PL so bile statistično stare nekje 27 let, ravnovesje izkušenj in novih/talentiranih igralcev. Pri nas je večina ekipe prvič v ligi in pa povprečna starost je 22-23 let. Kupili smo avtobus otrok, z vsem spoštovanjem, niso oni krivi, tukaj se s prstom kaže na vodstvo. Kavbojsko so šli v projekt in mislili da bodo magično prigurali do mest za ligo prvakov. Hudiča, Boehly niti ni vedel da lahko iz LP izpademo, na začetku je celo izjavil "...but we are always in the Champions league", zgleda navajen zaprtih ameriških lig iz katerih je nemogoče izpasti. Kdo upa dati roko v ogenj da bomo čez 5 let s to zasedbo kot jo imamo sedaj v igri za top 4? Jaz nisem prepričan v to. Ko bomo naslednjič končali v top 4 polovice teh igralcev verjetno ne bo več tukaj. Kupil smo na primer Cucurello za ogromno denarja pa je imel za seboj 1 dobro sezono, Jacksona ki je imel 10 dobrih tekem v Villarealu, Mudyka zaradi 3 dobrih tekem v LP. Politika kupovanja mladih pod 25 let sicer ni popolnoma zgrešena, nisem pa prepričan da smo kupili prave igralce. Sem pašejo Bellingham, Valverde, Vinicius, Mbappe..dvomim da bi se na podobni lestvici najbolj talentiranih mladih igralcev znašla Madueke in Mudryk, pa Jackson...Kupili smo nek domnevni talent, popolnoma pa zanemarili pomembnost izkušenj. Naša ekipa je sedaj prisiljena učenja "on the go" v najtežji ligi na svetu in trenutno nas to rezultatsko zelo zelo tepe, tekme so nikakve, mood znotraj in okoli kluba pa totalno v kurcu. Fenom ki gledajo fuzbal za lovorike, zmage in navdušenje ob zadetkih je ravno do Tokija za Boehlyjeve finančne načrte. Boehly je imel dobre namene a se je izkazalo da tako ne bo šlo. 5 točk od 18 po tem ko smo dobili res fantastičen razpored na začetku sezone žal ni sprejemljivih. Ekipa ima pred seboj še ogromno dela in res res upam da končno malo zalaufa in obrnejo formo navzgor.

In še o Pochu, tudi jaz ga ne bi odpustil ker ne verjamem da bi to karkoli spremenilo. Menjamo trenerje kot gate pa od Romana naprej to ne daje nobene dodane vrednosti. Vseeno bo moral nekaj pokazati oziroma spremeniti, notri drži Sterlinga ki da 2 gola na eni tekmi potem pa kdaj po 2 meseca nič od njega, Mudryk je edini nekaj probaval včeraj (če odštejemo 10 izgubljenih žog, lol!!) in ga menja. Iz igre je potegnil Enzota, Colwilla igra na napačni poziciji, Jackson dobiva šanse vsak teden pa je absolutno useless, da o pomankanju odziva takrat ko nam že voda teče v grlo sploh ne govorim. Prav tako je med pripravami dajal nekaj od sebe, kazal avtoriteto, bil vokalen ob igrišču, kam je to izginilo? Liverpool feni se dobesedno tepejo po glavi ker so nas dobili že v prvem krogu, če bi bila tekma danes grejo domov s 3 točkami v žepu.
User avatar
michooo
Posts: 644
Joined: 21 Aug 2007, 21:22
Location: Celje
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by michooo »

Če gledamo naslednjih 9 tekem, lahko pričakujemo maksimalno (in zelo optimistično) 9 točk. To pomeni, da bi po 15ih tekmah imeli 14 točk od možnih 45ih. Lani je bilo to dovolj za takratno 16. mesto. Ni ravno cona izpada, je pa tam tam.
glosos
Posts: 836
Joined: 24 Apr 2008, 09:52
Has thanked: 65 times
Been thanked: 29 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by glosos »

Načeloma se strinjam z vsem napisanim, ker iz navijaškega vidika je tole kar doživljamo fucking hard.
Moram pa poudarit, da smo se še avgusta vseh teh tveganj zavedali, se generalno strinjali, da so tveganja sprejemljiva, in gocorili da se bo črto vleklo po dveh sezonah ali nekaj takega.

Zdaj pa berem analize pod črto v septembru, in sem confused
User avatar
michooo
Posts: 644
Joined: 21 Aug 2007, 21:22
Location: Celje
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by michooo »

Mislim, da nihče ni pričakoval, da bo pa tako slabo. Sploh po solidni predsezoni.
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3567
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 38 times
Been thanked: 58 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by sigismund »

Res je, tako slabega začetka si v napovedih pred sezono ni nihče predstavljal, ne na tem forumu, ne širše. Analize so opis/videnje trenutnega stanja, niti ne vlečenje črt in zaključkov. Mogoče se tako bere no, ampak seveda končni verdict bo konec leta ko bomo videli kje smo končali. Gre bolj za debatiranje o počasi zelo zaskrbljujočem stanju ker trenutno ni vidno od kje bomo začeli magično nabirati točke, zares težek razpored tekem za nas v bistvu šele prihaja. Na igrišču se nič kaj dosti ne spremeni, again, to je delo Pocha in ekipe, mi samo komentiramo trenutno stanje ki pač žal je takšno kot je.
User avatar
Trivinho
Posts: 1417
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 66 times
Been thanked: 20 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by Trivinho »

Pochetino je zgleda samo lutka v tem ameriskem projektu.
Zakaj nista hotla Enrike pa Nagelsman podpisati za Chelsea verjetno zato ker nista videla v pogodbi da mata 100% odlocitev glede nakupov oz vodenja ekipe, kar jim dam prov ce si menager potem moras imeti 100% svojo vizijo in ne tistih ki so klub kupili, sej zato pa je menager oz trener in ne lastnik.
Pochetino pa mi kot prvo ne deluje autoriteten ampak si je mislil bom probal ce mi rata mi rata glede na te nakupe.
Nima kej zgubit.
Torej js vidim da tukaj nekaj ne stima glede izbire igralcev.
Kdo za vraga je skoutal Đeksona? Naprimer Opendo pa noben omenjal ni tip je v francoski ligi potrgal z goli, tudi zdaj v nemski ligi ze 5 golov ima na 6 tekmah.
Rabimo faking napadalca k bo zabijal odkar ni Coste in Drogbaja ni tiste prave 9 ke ki bo tresla in sm res zelo upal da Mitrovica oz Opendo da pospravljajo zoge v gol.
Nasledna tekma je v sredo v pokalu z Brightonom si kdo upa stavit na Chelsea, ce smo ze zgubik bitko za 4 mesto bi lahko vsaj se potrudili v pokalu prlezt do finala da ga z osvojenim se vsaj kvalificiramo za europska tekmovanja...
Da igralcih na bolniski ne pisem prevec je pa zelo cudno vse skp..
User avatar
bork
Posts: 1981
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 9 times
Been thanked: 23 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by bork »

Meni se pa ne zdi, da bi igrali tako slabo. Ok, ne igramo zelo dobro, samo lestvica in rezultati žal ne kažejo realnega stanja na igrišču.

Proti A. Villi smo imeli v prvem polčasu vsaj 3 šanse za gol, dominirali, nato pa zame osebno sporen rdeč karton in minimalen poraz.

Glede na xG in xGA smo v top 3, za Cityjem in Arsenalom. Ne pravim, da smo top 4 material, samo izjemno slabo zaključevanje šans dela kar nekaj krivice ekipi in Pochu.

Lani pod Lampardom smo res zgledali zgubljeni, tudi pod Pottrom na trenutke. Letos pa ne bi rekel, da smo ravno zgubljeni… je pa samozavest na psu.
Post Reply