Poletni prestopni rok 2023

o morebitnih prestopih
User avatar
bork
Posts: 1981
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 9 times
Been thanked: 23 times

Re: Poletni prestopni rok 2023

Post by bork »

Naši poletni nakupi zaenkrat (prva ekipa):
- Disasi 45mio EUR
- Jackson 37mio EUR
- Sanchez 23mio EUR
= 105mio EUR

Nakupi, ki še niso povezani s prvo ekipo:
- Ugochukwu 27mio EUR
- Angelo 15mio EUR
= 42 mio EUR

Prodali (oz ni prišlo do podaljšanja pogodbe) smo 16 igralcev. S prodajami smo zaslužili 270mio EUR. Odšli bodo še Lukaku, Ziyech, Sarr, CHO in morda tudi Chalobah, tako da si obetamo še cca 100mio EUR.

S prodajami HG igralcev smo v celoti zadostili zahtevam FFP in težav ne bo, tudi če bi kupili še za 200mio igralcev. Poleg tega je treba vedeti, da imajo igralci, ki so prišli znantno nižje plače od igralcev, ki so odšli. Klub je tako finančno dolgoročno zelo stabilen.

Će želimo biti konkurenčni, je nujen vsaj še prihod Caiceda, idealno pa še enega izmed Olise / Kudus.
n1i9k9o6
Posts: 1575
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 38 times
Been thanked: 45 times

Re: Poletni prestopni rok 2023

Post by n1i9k9o6 »

EXCL: Lewis Hall will join Crystal Palace on loan for the season, but it is now increasingly likely he will not sign a long-term extension before leaving.

Hall has 3 years left, after a 1-year option was triggered this summer, but he does not want to sign a new contract yet.

Chelsea initially planned on keeping Hall as a squad player this season, but the player wanted to play week in, week out. Chelsea had no intention to sell, with top clubs interested, so a loan was agreed.

Chelsea will hope to convince the player & agree a long-term contract.

-Felix
User avatar
Trivinho
Posts: 1417
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 66 times
Been thanked: 20 times

Re: Poletni prestopni rok 2023

Post by Trivinho »

Skoda mi je Halla da gre na posojo saj nam levi bocni en manka Cucurela je itk katastrofa..
User avatar
bork
Posts: 1981
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 9 times
Been thanked: 23 times

Re: Poletni prestopni rok 2023

Post by bork »

Men se to zdi fantastična posoja. CP-ju primanjkuje igralcev praktično na vseh mestih, kjer Hall lahko igra (LB, LM in LW), tako da bo sigurno dobil dovolj igralnega časa. Mi bomo LB zaupali paru Chilwell & Maatsen in eventuelno Cucurelli, če nam ga ne uspe prodat.

Maatsen torej ostaja s prvo ekipo, na posojo se seli Casadei (zelo verjetno v Leicester - tudi top posoja), medtem ko v prvi ekipi ostaja Santos, pa morda tudi Angelo, čeprav bi mu posoja koristila.
User avatar
bork
Posts: 1981
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 9 times
Been thanked: 23 times

Re: Poletni prestopni rok 2023

Post by bork »

EXCL: Brighton & Hove Albion reach agreement in principle with Ajax to buy Mohamed Kudus for ~€40m. 23yo Ghana int’l close to agreement on personal terms. Deal not fully done but key De Zerbi target + would be #BHAFC record signing @TheAthleticFC #Ajax

Tole verjetno pomeni dve stvari.. prvič, da je prodaja Caiceda blizu, in drugič, da smo se mi odločili za Oliseja in ne Kudusa.
User avatar
Chelsea_fan
Posts: 593
Joined: 30 Sep 2011, 17:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Poletni prestopni rok 2023

Post by Chelsea_fan »

bork wrote: 05 Aug 2023, 20:03 EXCL: Brighton & Hove Albion reach agreement in principle with Ajax to buy Mohamed Kudus for ~€40m. 23yo Ghana int’l close to agreement on personal terms. Deal not fully done but key De Zerbi target + would be #BHAFC record signing @TheAthleticFC #Ajax

Tole verjetno pomeni dve stvari.. prvič, da je prodaja Caiceda blizu, in drugič, da smo se mi odločili za Oliseja in ne Kudusa.
oboje bi blo noro dobr💪
BLUE IS THE COLOUR!!!
User avatar
mlinko
Posts: 468
Joined: 17 May 2012, 15:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Re: Poletni prestopni rok 2023

Post by mlinko »

Z Vlahović-am bo zgleda treba pohiteti, glede na to, da se naj bi zanj zanimal tudi Real. Sam za razliko od večine vas nisem toliko proti. Je le 23-letnik, ki verjetno še ni dosegel svojega potenciala. A je WC? Ne. Ampak, če smo se zaradi njega znebili Lukakuja in bi verjetno pokazal več od njega potem sem za. 40 mil je verjetno malo veliko ampak denarja imamo dovolj, s prodajo igralcev smo dobili kar lep kapital poleg tega pa smo se znebili kar nekaj visokih pogodb.

Sent from my SM-S906B using Tapatalk

CFC :cfc01:
User avatar
demiensatlier
Posts: 663
Joined: 03 Aug 2010, 17:53
Has thanked: 28 times
Been thanked: 11 times

Re: Poletni prestopni rok 2023

Post by demiensatlier »

Malo pozabljate da smo v lanski sezoni naredli skor 600mio minusa z nakupi/prodajami, letos pa razprodali pol ekipe pa bomo verjetno vseeno v minusu.
User avatar
simon90
Posts: 123
Joined: 04 Apr 2011, 11:25
Location: Kranj
Has thanked: 1 time

Re: Poletni prestopni rok 2023

Post by simon90 »

🚨 𝐁𝐑𝐄𝐀𝐊𝐈𝐍𝐆: Moisés Caicedo, out of Brighton squad today as he wants to leave 🔵🇪🇨

◉ Player side message, very clear as he hopes to complete Chelsea move soon and try this new experience.

◉ Brighton position remains also clear: £80m bid was not enough, it has to be improved to make deal happen.

How much’s Caicedo 𝐰𝐨𝐫𝐭𝐡 in your opinion? 🛵💨
Fabrizio
User avatar
mlinko
Posts: 468
Joined: 17 May 2012, 15:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Re: Poletni prestopni rok 2023

Post by mlinko »

demiensatlier wrote:Malo pozabljate da smo v lanski sezoni naredli skor 600mio minusa z nakupi/prodajami, letos pa razprodali pol ekipe pa bomo verjetno vseeno v minusu.
Ja ampak vseh teh 600mil minusa je na vsaj 5 let. Če ne še več. Važen je FFP in z vsemi posli letos mislim, da smo trenutno nekje na 200mil plusa.

Sent from my SM-S906B using Tapatalk

CFC :cfc01:
User avatar
bork
Posts: 1981
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 9 times
Been thanked: 23 times

Re: Poletni prestopni rok 2023

Post by bork »

FFP parametre je težko računat, ampak vseeno... če ti kupiš Mudryka za 70m na 7 letno pogodbo, to pomeni v fiskalnem letu 10m amortizacije (+ plača). Na drugi strani, če pa prodaš enega HG igralca za 30m, pa to pomeni takojšnji prihodek v znesku 30m (v tem letu). Torej vsaj kar se FFPja tiče, ti ena prodaja HG igralca za 30m, lahko omogoči nakup štirih Mudrykov (v tistem letu).

Drugo je pa vprašanje likvidnosti... tu pa imamo kar močno podporo investitorjev, ki s posojili omogočajo vse te nakupe. Teh posojil pa na srečo ne bo treba vrniti, ker kolikor se spomnim, so se zavezali v klub vložiti 2 milijardi v naslednjih 10ih letih. V to je vključena tudi izgradnja stadiona.
User avatar
Trivinho
Posts: 1417
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 66 times
Been thanked: 20 times

Re: Poletni prestopni rok 2023

Post by Trivinho »

Kar se Vlahovica tice res da ni WC igralec ampak ima potencijal s trdim delom da to postane.
Ceprov se bojim ce bi mel dobre 2 sezone bi lahko postal kot Hazard in izsiljeval prestop v kaksno Barco ali Real.
Zato raje vidim da damo ponudbo za Mitrovica 40M, in prodamo Lukakuja za 40 in imamo pokritga napadalca. Z Vlahovicem pa bi ta prestop biu kr drag.
Mitrovic je zelo skromen ce je ze pri fulhamu nekaj let mislim da bi s prestopom v Chelsea naredil stopnicko vec v karieri stem da bi mel vsaj 12M na leto kar pri Fulhamu nima.
In bi ostal v Londonu pa se financno bi se mu bolje poznalo da nerabi v arabijo it.
Je pa zelo borben igralec in mislim da bi Pochetino imel slatke skrbi v napadu in imel novega Kane v Mitrovicu.
Goli so pa zagarantirani.
Ceprov se tud Vlahovica nebi branil ampak Mitrovic je vsaj po mojem okusu boljsi in ze pozna premier ligo pa se financno bi bolje skozi prisli.
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3567
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 38 times
Been thanked: 58 times

Re: Poletni prestopni rok 2023

Post by sigismund »

Upam da ste imeli vsi lep dopust in ste spočiti, ker nas čaka spet pouhno Premier lige :cfc01:

Najprej o Mitrovicu, mater sem bil vesel ko je prišla info da se skromni pob želi selit v arabijo, a to je padlo v vodo? In zakaj bi v enem stavku uporabil "skromni" v drugem pa "finančno se bi mu bolje poznalo"? Image Skratka, če že moram ubrat ta serbian bias potem sem tut sam bolj za skromnega Mitrovica, zgolj zato ker ima izkušnje iz PL kar je vedno bolj pomembno.

Tale Brighton in Caicedo deal...noro :) Saga se vleče že tja v drugi mesec, če ni že več. (edit: gledat sem šel poste za nazaj, Caicedo je že v sredini junija sporočil da si želi pridružiti Chelseaju). Pač ja gre za velik deal in vse to ampak je tole kar zelo utrujajoče, že kar malo dosadno. Zelo nam bo prišel prav in vse OK, je pa škoda da je zamudil celotni del priprav in ni naš igralec še niti v tednu ko se dejansko začne Premier League. Vesel sem bil ko smo se prestopa lotili zelo zgodaj in naslovili pozicijo ki jo res potrebujemo pokriti ampak kar počne Brighton je pa že too much. V realnosti to seveda ni neka realna možnost ker business je pač business ampak oni in Inter bi enostavno morali pristati na listi klubov s katerimi ne poslujemo več. V vsej sagi pa mi je kljub vsemu najbol nelogično to, da Caicedo še vedno ni osebno vložil transfer requesta (edino če sem narobe obveščen?). Sicer vse več virov sporoča da naj bi šlo zdaj končno zares ampak ne verjamem dokler ne vidim.

Lakakajevega prestopa ne bom niti komentiral, gamad. Ni prišel do časa na trening, še vedno ni z ekipo, penalov ne bo plačal, transfer je all over the place, absolutni gnoj od človeka in ena največjih napak tega kluba.

Money Mase me je izredno razočaral, proper Chelsea my ass, all big mouth no action. Takoj ko je zagustilo je spizdil in to še na (zame osebno) neprimeren/grd način, njegov poslovilni video je brezvezen, paralelno tam nekje z Lakakjevim opravičilom. Azpi je dejansko bil solzav in žalosten, Mason pač... :bruh: Nebom ga pogrešal, pokazal je da ni proper Chelsea ampak Proper Mase. Prodaja Havertza mi je bila OK, veliko denarja za veliko memov že med Arsenalovimi pripravami, tudi včeraj je za Arsenal zgrešil par lepih šans. Nemaram biti privoščljiv in Kai mi je bil vsaj do te mere uredu poba da mu želim vse dobro (pa ne predobro dokler je v Angliji) v nadaljni karieri, za Masona pa mi je vseeno če potone v pozabo. Mogoče pretiravam ampak hej, its a forum :) Enkrat vmes ste imeli tudi razpravo o delu uprave, meni se zdi takole od daleč gledano da delajo dobro, seveda feni zmeraj vidimo kje bi lahko bilo bolje ampak tako bi bilo z vsako upravo in z vsako potezo ki jo (ne)naredijo.

Kar se pripravljalnih tekem tiče sem pogledal samo enih 20 minut proti Fulhamu, ostalo samo posnetke. Izpostavil bi predvsem zadovoljstno nad Nkunkujem in Jacksonom, prevelike teže tem predstavam ne bi dal ker smo imeli že razne Pulišiče in Barkleye ki so trgali na pripravah potem pa od njih ni bilo nič. Na koncu vseeno ogromen plus in super za samozavest za naprej. Upam da z Nkunkujem ni nič hujšega in se vrne kmalu. Turbokapitalistični ameroti pa nej se jebejo s prekrivanjem koncertov in tekem, tisto igrišče je bilo res nikakvno no, podn.

Definitivno delujemo na igrišču precej bolje od lani že če samo pripravljalna obdobja primerjaš. Izredno vesel sem bil ko sem videl posnetke s treningov ko so fantje ležali na tleh po tem ko so delali neke zahtevne fizične vaje (sem pozabil izraz zanje), v glavnem čisto druga slika kot lani ko smo se slikali v Disneylandu, se je poznalo tudi na igrišču, meni so delovali precej bolj pripravljeni, tudi igra lepo teče. Zaenkrat sem z delom Pocha kar zadovoljen, prvi pravi test pa bo že ta vikend proti Liverpoolu.

Razočaran sem nad izgubljenim Sterlingom in plavajočim Cucurello. Po spominu bi rekel da na niti eni tekmi nista bila pohvaljena, prej bi rekel da sta bila na vseh (ali pa vsaj na večini) izpostavljena kot najšibkejša člena.
User avatar
Trivinho
Posts: 1417
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 66 times
Been thanked: 20 times

Re: Poletni prestopni rok 2023

Post by Trivinho »

Ja tud men gre na zivce da lukaku nima nobenih penalov, ker ni z ekipo ceprov je naprodaj.
Vzet mu vsaj 1M od place ce ne se vec sam strosek je..
Tko da to zamerim upravi da niso nagnjeni kaznovanju igralca.
Kar se caiceda tice bi odstopu od nakupa.
Ze golmana smo preplacal 20M za povprecnega GK.
Naj ga majo se bo ze najdu ksn drug za dossti ceneje.
n1i9k9o6
Posts: 1575
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 38 times
Been thanked: 45 times

Re: Poletni prestopni rok 2023

Post by n1i9k9o6 »

After approaching player’s camp last week, Chelsea will open talks over Tyler Adams deal in the next days — informed on his £20m relegation clause 🔵🇺🇸

It remains separated deal from Moisés Caicedo.

-Fabrizio
Post Reply