CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

spremljanje dogajanja v Premier ligi, pokalu FA in Ligaškem pokalu

Kakšno je vaše stališče glede Lamparda?

Lampard mora ostati
16
76%
Lampard OUT
5
24%
 
Total votes: 21

User avatar
Chelsea_fan
Posts: 572
Joined: 30 Sep 2011, 17:05
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by Chelsea_fan »

Ekipa brez ene sanse na tekmi ni dostojna nekomu ki bo ciljal v vrh premier lige...

Kako je conte nasel ravnovesje in osvojil prvo sezono pl ...kako je anceloti najdel v prvih tekmah ravnovesje... to so izkusnje ki jih Lamps nima...

Ce ne bi bil legenda kluba bi odletel in pika.

Nevm pogresam tisto angaziranost razburjenje i poslat use u pm...ne pa na vsakem post match intervjuju hladno govort mormo to popravt to popravt...
BLUE IS THE COLOUR!!!
User avatar
bork
Posts: 1962
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by bork »

chelsea boy wrote:To ravnovesje išče že leto in pol. Bodimo realni, kdo bi ga še zagovarjal, če ne bi bil legenda kluba? Pod Sarrijem smo igrali soliden nogomet, imeli solidno obrambo, končali 3. In osvojili Ligo Evropa, pa je odšel, ker ni dobil navijaške podpore.
Pa ne mi nabijat, da smo imeli rezultate samo zato, ker smo imeli Hazarda. Letos smo zapravili 300 miljonov pa so okrepitve z izjemo golmana in Silvo slabše kot Mount, Abraham itd.
Haha, a lani smo iskali ravnovesje? No, lani smo šli skoraj na vseh tekmah all in, zato pa smo tudi pokasirali toliko golov. Ni blo nobenega iskanja ravnovesja.

Poleg tega smo vmes zamenjali skoraj polovico prve enajsterice, predsezone nismo imeli, eni pa pričakujete, da bomo v 6. krogu igrali nek atomski fuzbal.

Glede Sarrija se pa strinjam, sem bil sam en redkih Sarri-In-ov :)


Pa ko že omenjaš Conteja.. Conte je ravnovesje našel po 7.krogu, do takrat smo bili pa katastrofa :)

Edit: conteja nekdo drug omenja, sori :D

Edit2: tega dela, da so okrepitve slabše od igralcev, ki smo jih imel lani.. No, tole je šele neumna izjava :lol: da je ironija še večja, je bila dana po tekmi, na kateri je tempo igre popolnoma padel, ko sta v igro vstopila Mount in Abraham.
User avatar
bork
Posts: 1962
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by bork »

Pa da odgovorim se na to, kako sta Ancelloti in Conte lahko nasla ravnovesje v eni sezoni...

Drzi, da sta bolj izkusena trenerja in jima je to definitivno pomagalo...

AMPAK (!) Ancelotti je podedoval ekipo, ki je v preteklih letih vseskozi igrala vsaj v polfinalu Lige prvakov, z igralci kot so prime (!) Lampard, Terry, Drogba, Anelka itd., da ne naštevam vseh.

Conte pa je podedoval ekipo, ki je bila manj kot 2 leti nazaj angleški prvak z nekaterimi super-zvezdami takratnega časa ala Fabregas, Hazard, Costa itd.

No, Lampard ni imel te sreče, ker naše ekipe od 2016 dalje niso več konkurenčne.. Ampak za razliko od ostalih trenerjev, ki smo jih imeli in so nam prinesli instant uspeh, gradi na dolgi rok, kar se vidi tudi v igralcih, ki jih kupuje. Medtem ko so ostali večinoma kupovali igralce v najboljših letih, Lampard kupuje predvsem igralce, ki še prihajajo v najboljša leta..

Skratka, res je smešno kakšne primerjave dajete. Lani ste nas odpisovali za top4 še pred začetkom sezone, letos nas odpisujete po 6.krogu. A ni malo prehitro za takšne zaključke no?
User avatar
chelsea boy
Posts: 435
Joined: 10 Jul 2017, 17:55
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by chelsea boy »

Da je šel Werner iz igre je tudi mene motilo, ker vsaj teče in se bori, če mu že ne gre najbolje. Ko pa gledam Havertza, me pa glava boli. Ne teče, ne zna podati, žoge mu je neprestano kradel Luke SHAW. Je še mlad in se mu bo mogoče res še odprlo, ampak ne bi škodilo, da bi kdaj obsedel na klopi in videl, da nima zagotovljene začetne enajsterice samo zato, ker smo dali zanj 70mio.
User avatar
chelsea boy
Posts: 435
Joined: 10 Jul 2017, 17:55
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by chelsea boy »

P.s. Nihče nas ni odpisal iz bitke za top 4, morda celo za prvaka, če se hitro uigramo (remi citya, Liverpool izgublja proti sheffieldu), ampak ne vidimo sprememb v bližnji prihodnosti, saj po mojem mnenju letos z izjemo tekme proti crystal palacu še nismo igrali tekme, kjer bi dominirali (pustimo brezveznike v pokalu). Pa tudi na tisti tekmi smo bili v prvem polčasu zelo slabi v napadu, potem zadeli zelo posrečen gol po napaki Sakhoja, imeli 2 enajstmetrovki ...
User avatar
Chelsea_fan
Posts: 572
Joined: 30 Sep 2011, 17:05
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by Chelsea_fan »

Jaz nas ne odpisujem in srcno upam da gre nasa krivulja zmag navzgor... me pa moti dosti stvari pri lampsu in srcno upam da se motim...

Gremo po zmago nasledno tekmo in da usi lazje zadihamo
BLUE IS THE COLOUR!!!
User avatar
chelsea boy
Posts: 435
Joined: 10 Jul 2017, 17:55
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by chelsea boy »

Pa še to: A je kdo videl enajstmetrovko Sheffielda proti Liverpoolu. Prekršek vsaj po sliki sodeč vidno izven kazenskega prostora. Zakaj sploh imamo VAR...
User avatar
bork
Posts: 1962
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by bork »

Jaz pa Havertza povsem drugače vidim.. Imel je slabi prvi dve tekmi, ko je moral igrati na krilu. Potem je končno igral na 10ki in par tekem dobro odigral.. Tista napaka proti Southamptonu mu je pa kar nekaj posledic pustila. Se mi zdi, da od takrat dalje igra zelo konzervativno. Še vseeno se mi pa ne zdi slab.. recimo kljub temu, da je danes igral izven pozicije, je na trenutke, ko je potegnil proti sredini, kar dobro odigral.

Glede same tekme, se je pa videlo, da Lampard ni želel izgubiti in da je to bil glavni cilj danes. Če bi VAR odpiskal kar bi moral, bi verjetno sedaj poslušal hvalospeve, kako smo nevtralizirali ekipo, ki je zabila na prav vsaki tekmi od februarja :)
User avatar
chelsea boy
Posts: 435
Joined: 10 Jul 2017, 17:55
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by chelsea boy »

bork wrote:Jaz pa Havertza povsem drugače vidim.. Imel je slabi prvi dve tekmi, ko je moral igrati na krilu. Potem je končno igral na 10ki in par tekem dobro odigral.. Tista napaka proti Southamptonu mu je pa kar nekaj posledic pustila. Se mi zdi, da od takrat dalje igra zelo konzervativno. Še vseeno se mi pa ne zdi slab.. recimo kljub temu, da je danes igral izven pozicije, je na trenutke, ko je potegnil proti sredini, kar dobro odigral.

Glede same tekme, se je pa videlo, da Lampard ne želi izgubiti in da je to glavni cilj danes. Če bi VAR odpiskal kar bi moral, bi verjetno sedaj poslušal hvalospeve, kako smo nevtralizirali ekipo, ki je zabila na prav vsaki tekmi od februarja :)
Če, če, če...
Kaj pa, če bi jorginho zgrešil kot proti Liverpoolu?
Kaj pa, če bi Rashford zadel ena na ena, ali v 93. Minuti s strelom od daleč?
To, da si ne ustvarimo ene priložnosti ni nič povezano z nedosojeno enajstmetrovko, ki pa bi res spremenila potek igre.
Ampak glede na letošnje tekme, bi igro spremenila v slabem smislu. Še bolj bi se potegnili nazaj in vsaj 2 fasali, kot proti Southamptonu, ko se zapremo pri 3:2.
User avatar
cahill24
Posts: 51
Joined: 23 Jul 2012, 02:31

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by cahill24 »

Fantje, popolnoma vas razumem. Sam sem tudi dejansko kaj več pričakoval od investicije, ki smo jo pred letošnjo sezono "vrgli" v napada, ampak dajmo še malo počakat, da vidimo kaj se bo izcimilo iz tega. Sam osebno tudi včasih ne razumem poteze Lamparda, kot so: igranje igralcev out of right position, menjave, ipd. Ampak vseeno vidim določen napredek iz lanske sezone. Nismo več tista naivna ekipa, ampak smo špe vedno tista naivna ekipa. Obrmaba se s prihodom Mendy in Silve začenja popravljat. Potrebno bo že v najkrašjem možnem času uredit tranzicijo iz obrambe v napad, saj ta le močno šepa. Želim si, da bi čimprej začeli zmagovat. Investicija je bila velika, zato se tudi seveda pričakuje kaj več kot lansko sezono, ampak bodimo vseeno realni. Tu je 5-6 novih igralcev, ki bodo 100% prvo kategorniki. Vse zahteva svoj čas, zato dajmo času čas, da vidimo, če se bo kaj izcimilo iz tega. Sam še vedno verjamem, da bomo štrene mešali že letos tam zgoraj. :cfc03: :cfc02: :cfc02: :cfc03: :cfc03:
User avatar
RedMiner
Posts: 1117
Joined: 07 Jun 2012, 16:44
Location: Zagorje
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by RedMiner »

Če bi sodniki opravili svoje delo, mi izkoristili enajstmetrovko, bi pa izgledalo, da smo tekmo lepo nadzorovali in jo mirno pripeljali do 3 točk....
User avatar
cahill24
Posts: 51
Joined: 23 Jul 2012, 02:31

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by cahill24 »

RedMiner wrote:Če bi sodniki opravili svoje delo, mi izkoristili enajstmetrovko, bi pa izgledalo, da smo tekmo lepo nadzorovali in jo mirno pripeljali do 3 točk....
Res je. V kolikor bi zmagali 1-0, bi pa govorili o defenzivi masterclassi :). Tanka je meja med dobro in slabo predatavo..


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
mbfc
Posts: 14
Joined: 07 Mar 2008, 19:58

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by mbfc »

O današnji tekmi: naj prvo omenim eno stvar ki je zelo pripomogla k tekmi takšni, kot je bila. Razmere na igrišču. Ko sem pred začetkom tekme videl kakšen močan naliv je, sem vedel da to ne bo tekma z polno priložnosti in noro gledljivo igrio. Na obeh straneh. V takem ni enostavno igrat, profesionalci gor ali dol. Dodati je potrebno da smo igrali v gosteh na Old Trafordu, kar tudi ni zanemarljivo. Ko prebiram na socialnih omrežjih, dobim občutek da je ta 0-0 grozen rezultat in da smo praktično nesposobni.

Moje videnje tekme: Da začnem pri vratarju. Mendy je zelo dobro opravil svoje delo danes. Nekaj dobrih obramb. Kot pravi vratar. Seveda je k temu dosti pripomogla dobra obramba, ki je z prihodom Silve in Chilwella dobila čisto drugačno podobo. Za Silvo sem bil prepričan da bo perfekta okrepitev za našo obrambo iz lanskega leta, ki je delala napake iz tekme v tekmo. Presenetil me je Chilwell, ki je odigral (tudi prejšne tekme) zelo zrelo. Ne pozabit, star je le 23. Oba z Silvo sta tudi dobro tehnično podkovana in z njima dosti lažje ohranjamo žogo v svoji posesti. Na drugi strani Reece James je imel nekaj dobrih posredovanj, kljub temu pa je parkrat zamujal in izpadal ter je posledično ManUtd prihajal v priložnosti. Trenutno je najpomembnejše da si nabira izkušnje. Star je 20! Par situacij pa je bilo, ko je Jamesovo izpadanje pokrpal Azpi, Tako da pohvala za našega kapetana danes. Centralna vezista sta garala v obrambi, za napad je zmanjkalo moči. Napadalna trojica ni prišla do izraza, mogoče niso imeli svojega dneva. Ampak, ne pozabit 2 od 3 so novi v klubu, novi v ligi in potrebujejo čas da se privadijo itd. Da ne omenjam starosti. 21, 22, 24. Mogoče sem trenutno malo več pričakoval edino od Pulišiča, glede na to da je bil že eno sezono v klubu. Je pa tudi res, da se ob vseh težavah z poškodbo ni nevem kako naigral.

Frank Lampard: Marsikje po socialnih omrežjih videvam kako se ga že na veliko naganja in #lampardout in podobni nesmisli. Moje videnje je, da kljub neizkušenosti, opravlja izjemno delo. Lansko leto, praktično z mladinsko ekipo do zelo lepega rezulata v PL. Če ne bi bilo tolko nesreče z obrambo/vratarjem, bi ta rezultat bil še nekoliko boljši. Letos pa tudi nevem, kaj nekateri živite v oblakih in ste kar pričakovali naskok na prvaka PL. Daleč od tega smo. Mogoče če bi se res vse poklopilo od začetka bi lahko uspelo Ampak tako ne gre v nogometu. Sploh pa ne čez noč. To je ekipa za prihodnost in ne (še) za sedanjost. Je Klopp začel čez noč zmagovati z Liverpoolom? Ne. Potreboval je več let. Isto Ferguson. In tako lahko naštevam še en čas. Lahko pa spet menjavamo trenerje na pol leta. Ker to so pa potem neki zdravi temelji?

Glede taktike/igralcev: Lamparda se je vlačlo po zobeh zaradi zanič obrambe. Sedaj imamo dva cleen sheeta zapored proti več kot solidnima ekipama. Spet ni vredu. Ker smo pa v napadu tokrat zanič. Je bil problem forsiranje Mounta. Mounta sedaj ni bilo, je bil problem da ni od začetka igral Ziyech. Isto Kovačič. Malo zaupanja v Lamparda. On zagotovo bolje ve zakaj ni Kovačič trenutno v prvem planu. Pa naj bo to fizična pripravljenost ali pa kaj čisto tretjega. Če bi bili z njim boljši, bi ga verjetno Lamps rade volje postavil na igrišče. Prav tako Ziyech. Z avijona se vidi da se mu močno pozna da je bil 2 meseca poškodovan in trenutno enostavno ni pravi in je 10-20min na tekmo trenutno maksimum. Pa še ta čas ko je igral, ni pokazal praktično nič. Ne v igri, ne v podajah iz kota. Tako da ta hype da ga Lamps mora dat od prve minute noter se mi zdi totalno nelogičen. Sem pa mnenja, da ko(če) bo Ziyech pravi, bo to velika dodatna vrednost za ekipo in bosta s tem razbremenjena tudi Havertz in Pulišič - posledično več prostora.

Da zaključim. Upam, da uprava in Roman razmišljata bolj modro in s trezno glavo, kot pa nekateri fani in bosta Franka še lep čas pustila da v miru dela. Kot sem rekel. Nič ne gre čez noč. Res je da smo v prestopnem roku na veliko zapravljali. So pa tudi ostali. In realno je je da ta ekipa naskakuje naslov čez cca. 2 leti. S kakšno zelo dobro okrepitvijo v obliki centralnega vezista.

:cfc01:
User avatar
mlinko
Posts: 466
Joined: 17 May 2012, 15:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by mlinko »

RedMiner wrote:Če bi sodniki opravili svoje delo, mi izkoristili enajstmetrovko, bi pa izgledalo, da smo tekmo lepo nadzorovali in jo mirno pripeljali do 3 točk....
+1

Sent from my HD1913 using Tapatalk
CFC :cfc01:
User avatar
demiensatlier
Posts: 645
Joined: 03 Aug 2010, 17:53
Has thanked: 19 times
Been thanked: 8 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by demiensatlier »

RedMiner wrote:Če bi sodniki opravili svoje delo, mi izkoristili enajstmetrovko, bi pa izgledalo, da smo tekmo lepo nadzorovali in jo mirno pripeljali do 3 točk....
Drugače je braniti 0:0 kot 1:0.
Post Reply