CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

spremljanje dogajanja v Premier ligi, pokalu FA in Ligaškem pokalu

Kakšno je vaše stališče glede Lamparda?

Lampard mora ostati
16
76%
Lampard OUT
5
24%
 
Total votes: 21

User avatar
cahill24
Posts: 51
Joined: 23 Jul 2012, 02:31

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by cahill24 »

Remi na derbiju. Vaša mnenja?


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
blueboy11826
Posts: 1104
Joined: 22 Apr 2013, 15:34
Location: Zagorje
Has thanked: 22 times
Been thanked: 21 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by blueboy11826 »

Točn tko kot si reku sigismund. Takšnih ekip pri 0-0 nismo mogli prebit, da pri zaostanku sploh ne govorim. Včeraj pa brez problemov od začetka do konca. Zdi se, da se bo počas našlo to razmerje med napadom in obrambo o katerem smo govoril, s tem, da mamo 2.5 gola na tekmo (največ v ligi).
KTBFFH
User avatar
Chelsea_fan
Posts: 586
Joined: 30 Sep 2011, 17:05
Has thanked: 4 times
Been thanked: 15 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by Chelsea_fan »

V soboto pogledal tekmo in bil res navdušen...

Ne morem vrjet koliko smo pridobili z Mendyem in z Silvo v obrambi plus Chiwell fantastičen.

Zelo me je navdušil tudi Ziyech.. točno takšnega igralca smo potrebovali. Zna podati, zna zadeti, zna razigravati.. odlično res...

Sploh si ne upam predstavljati kako bo to zgledalo, ko se vrne še Pulišič :)

Skratka navdušen! Naj traja.. :juhej: :cfc02: :cfc01:
BLUE IS THE COLOUR!!!
User avatar
bork
Posts: 1971
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 8 times
Been thanked: 20 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by bork »

bork wrote: MVP pa itak Ziyech... Tip je neverjetno samozavesten, že skoraj aroganten. Zajebe 3 diagonale, marsikdo bi ob tem zgubil samozavest in igral veliko bolj previdno.. Ampak Ziyech poskusi še četrtič in najde Kovačiča, ki poda Tammyju za gol. Sick!
Lampard se strinja :P

“He was probably at his best today. He has a good confidence and arrogance about him – a good arrogance. He will keep trying those passes and keep trying to get those assists.”

-Frank Lampard


Sem pred sezono ugibal, da bosta Ziyech in Silva imela najvecji instant vpliv na ekipo, sedaj pa vsi igrajo tako dobro, da bi kar tezko bilo zbrati enega samega. Priznam, da sem zelo podcenil Chilwella in da sem mislil, da bo Werner, rabil vec casa za adaptacijo.

Res skoda za tale reprezentancni premor, saj ravno postajamo cedalje boljsi, glavni tekmeci pa stagnirajo oz. niso v zadnjih kolih pokazali nic pretirano navdusujocega. Upajmo, da bo premor minil brez poskodb, vrneta pa se Puli in Havertz.
User avatar
blueboy11826
Posts: 1104
Joined: 22 Apr 2013, 15:34
Location: Zagorje
Has thanked: 22 times
Been thanked: 21 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by blueboy11826 »

Reprezentančni premor je za vse in če bo brez poškodb naših igralcev, pol je vse čist ok. Je pa postava, ki je igrala proti Sheffieldu pomoje trenutno najmočnejša. Torej Mendy, James, Zouma, Silva, Chilwell, Kovačić, Kante, Mount, Abraham, Werner, Ziyech. Edino Zouma je še vedno povprečen igralec, je pa treba priznat, da odkar je zraven Silva, tudi on ne igra slabo.
O ostalih potencialnih štarterjih - Pulišič je spet povratnik po poškodbi in spet lovi formo (kar se pri njemu redno dogaja in upam, da ne bo podobna zgodba kot npr. s Patom - pa ne govorim o njegovem času pri nas), Havertz je zaenkrat pokazal premalo, da bi začenjal (sploh, če greš celotno formacijo spreminjat zaradi enga igralca, more ta res velik dodat k igri), o Jorginhu pa ne bom spet govoru.
KTBFFH
User avatar
lukacfc
Posts: 34
Joined: 09 Nov 2020, 14:13

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by lukacfc »

Po premoru precej zahtevno gostovanje pri Newcastlu, kjer smo se v zadnjem času velikokrat opekli. Veseli dejstvo, da se vračata Gilmour (danes na tekmi u21 hitro izključen) in Pulišič, se pa bojim, da bo tale premor najbolj vplival na Silvo, ki bi znal kakšno tekmo izpustiti.
Glede na to, da so tekme na vsakih nekaj dni bo širina kadra zelo pomembna. Je pa lepa šansa, da se glede na to, da ekipe nad nami igrajo med seboj, zavihtimo bližje vrhu :D
User avatar
blue222
Posts: 763
Joined: 09 Jan 2015, 23:25
Been thanked: 7 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by blue222 »

No glede na to da je premor lahko bolj debatiramo pa ni nič od debat :( Najbolj pereča tema zadnjih let: Ngolo Kante. Ta tema je bila že velikokrat uporabljena ampak je spet aktualna.
Kante je pri Leicesterju, Chelsiju( Conte) in pa Franciji večinoma igral oz. ves čas na poziciji zadnjega veznega ampak v sistemu z dvema zadnjima veznima, torej sistem 4-2-3-1, 4-4-2, 3-4-3. Pri Lesterju je igral največ z Drinkwaterjem, pri Chelsiju z Matičem in Fabregasom v Franciji pa Matuidi, Pogba,..

Ko je prišel Sarri so mu očitali, da ga uporablja na napačnem položaju, kjer je igral box to box vezista v sistemu 4-3-3. Pride Lampard in ista zgodba, čeprav je lansko sezono igral mogoče 2 tekme na položaju zadnjega veznega in pa letos tudi že dve tekmi se mi zdi (sistem 4-3-3). Je pa od Sarrija na zadnjem veznem največ igral Jorginho, ki ga je Sarri takrat pa v s tem namenom kupil.

Moje mnenje: Kante je že ves čas box to box in ne razumem, zakaj so pravili, da ne igra svoje pozicije. Razlika je samo da v sistemu 4-3-3 igra malo višje, kot recimo 4-2-3-1.

Kot zanimivost: Kante je na začetku kariere igral, kot ofenzivni vezist.

Tu bi še mogoče dodal, da mi je všeč, da se Lampard ne drži določenega sistema, kot pijanec plota (Mourinho, Conte, Sarri), ampak menja sistem glede na tekmo. Letos smo že igrali 3 sisteme je pa seveda trenutno 4-3-3 naš najboljši.

Torej vprašanja diskusije: Kdo je vaša prva izbira na zadnjem veznem? vam je všeč menjava sistemov glede na tekmo? Naša najboljša možna postavitev trenutno? (sploh vezna linija). Seveda lahko kdo doda vprašanje
User avatar
lukacfc
Posts: 34
Joined: 09 Nov 2020, 14:13

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by lukacfc »

Tudi meni se dopade, da se sistem glede na nasprotnika menja, če je to potrebno, sploh ker imamo takšno bazo igralcev, da je to možno. Za moje pojme je v naši ekipi Kante prva izbira na položaju zadnjega veznega, pri Jorginho je težava predvsem, da njegove igre preveč nihajo. Tukaj je sicer tudi Kovačić, ki pa se bolje znajde nekoliko bolj naprej.

Trenutno je najboljša postava verjetno kar ta, ki igra zadnja srečanja. Torej v sistemu 4-3-3 (Mendy - Reece, Silva, Zouma, Chilwell - Kovačić, Kante, Mount - Ziyech, Abraham, Werner. Pričakujem pa, da bi se v to postavo vrinila predvsem Havertz in Pulišić, ko ujameta formo oz. če ne bo težav s poškodbami.

Pred sezono sem sicer potihem pričakoval celo formacijo 4-2-3-1. Torej v vlogi zadnjih veznih Kovačić (Joginho) in Kante, spredaj Pulišić, Kai, Ziyech, ter v konici Werner. Toda v tem trenutno izgleda 4-3-3 precej učinkovit.

Ob vsem skupaj pa me veseli predvsem dejstvo, da obstaja neka širina tega kadra. V ritmu tekem, ki bodo sedaj sledile (pa bognedaj še kakšnim poškodbam ali okužbam) bo to ključno. Emerson in Azpi sta solidni rezervi na bočnih položajih, enako Rudiger na štoperju. V napadu pa bi Wernerja in Pulišićam lahko deloma razbremenila tudi CHO in Giroud. Na to računam predvsem proti kakšnemu Krasnodarju in Rennesu. V ligi pa prihaja kar težak razpored.
User avatar
BOŠTAJ
Posts: 262
Joined: 19 Dec 2012, 16:57
Location: Domžale

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by BOŠTAJ »

Chilwell je bil ravnokar zamenjan v prvem polčasu v tekmi proti Belgiji....kdo gleda/ve mogoče kaj se je zgodilo, kakšna poškodba??? Tole mi ni všeč :sad:
User avatar
lukacfc
Posts: 34
Joined: 09 Nov 2020, 14:13

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by lukacfc »

Ni izgledalo pretirano hudo, upajmo, da ni nič resnega in da se čimprej vrne. Bojim pa se, da se bo tole s poškodbami zgolj stopnjevalo glede na ritem tekem. Liverpool recimo trenutno brez cele zadnje linije...Image
User avatar
RedMiner
Posts: 1140
Joined: 07 Jun 2012, 16:44
Location: Zagorje
Has thanked: 3 times
Been thanked: 16 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by RedMiner »

Upam, da z Benom ni kaj hujšega.

Ne bom dolg, bi pa rad izpostavil še enega ključnega igralca v tem našem sistemu, ki v zadnjih tekmah čedalje bolj prihaja do izraza. Tammy Abraham. Tip je končno zakapairal taktične zamisli in kaj se od njega pričakuje. In lahko rečem, da to dela vrhunsko - odlaga žoge, dela prostor, asistira. Nenazadnje ima letos izjemen učinek - v 536 minutah (torej 4 minute manj kot 6 tekem) mu je uspelo zabiti 4 gole in pripraviti 5 asistenc svojim soigralcem. Dejansko ima podobno vlogo kot Firmino pri Liverpoolu in Giroud pri nas (nek mix obeh igralcev) in to v zadnjem času preklemano dobro počne.

Če sem iskren, mislim, da je napadalni trojec Werner-Abraham-Ziyech v taktičnem smislu (v sistemu 4-3-3) naše najmočnejše orožje in sam nebi Wernerja silil v konico napada razen, seveda, v kolikor bi bil v to prisiljen zaradi poškodb, utrujenosti...
:cfc01:
User avatar
RedMiner
Posts: 1140
Joined: 07 Jun 2012, 16:44
Location: Zagorje
Has thanked: 3 times
Been thanked: 16 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by RedMiner »

Update: Chilwell naj bi bil na voljo že za jutrišnjo tekmo z Islandijo, ni pa podatka, ali bo zares zaigral. Torej pozitivne novice, do sobote bo zagotovo ready :)
User avatar
Chelsea_fan
Posts: 586
Joined: 30 Sep 2011, 17:05
Has thanked: 4 times
Been thanked: 15 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by Chelsea_fan »

Všeč so mi konstruktivne debate, ki pa zadnje čase manjkajo na temu forumu :)

Kar se tiče Kanteja je zame destruktor in ne box to box. Meni osebno najboljši box to box vezni je Kros. Če niju dva primerjam gre za dva različna igralca. Mislim, da Kante je še vedno top top klasa, ki pa zadnje čase niha. Srčno upam, da bo kmalu prišel na ta nivo iz preteklih let, ko je pospravljal vse igralce v svoj žep :)

Glede postave se pa kar strinjam, da je to naša trenutno najmočnejša postava.
Torej v sistemu 4-3-3 (Mendy - Reece, Silva, Zouma, Chilwell - Kovačić, Kante, Mount - Ziyech, Abraham, Werner.
Sam bi rotiral Abraham-Werner in postavil na levi bok Pulišiča, ko se vrne. Mogoče Werner pride v poštev pri napadalnih ekipah in igranju na kontre itd...

Skratka to so vse sladke skrbi zato upam, da bomo čim dlje brez poškodb sploh v zadnji liniji, kjer dejansko kvalitente zamenjave nimamo.

Pričakujem še več od Kai-a, ki se trudi ampak bo še potrebno nekaj časa, da se navadi na ritem PL.

Gremo čez vikend na zmago in čim dlje pelat zmagoviti niz. :cfc02: :cfc03:
BLUE IS THE COLOUR!!!
User avatar
blue222
Posts: 763
Joined: 09 Jan 2015, 23:25
Been thanked: 7 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by blue222 »

hvala za vse, ki ste se udeležili debate :) V večini stvareh vidim, da imamo enaka ali podobna mnenja. Bi pa samo prosil nekoga, ki zna narediti vprašalnik, ki je potem viden na vrhu. Torej vprašanje: Koga bi izbrali za prvo možnost na zadnjem veznem v sistemu 4-3-3. a) Kante b) Jorginho mogoče se lahko dasta zraven še Kovačič in Gilmour, da ne bo kdo prikrajšan.

Pa še malo druga tema: Sem vesel, da imajo naši igralci spet velike vloge v svojih reprezentancah, se mi je z delo, da je to manjkalo v zadnjih letih. V tem premoru so zabijali: Werner, Giroud, Zyjech, Kovačič, Kante, Jorginho, pa verjetno sem še koga pozabil.. Kot zanimivost: Tudi v Nemški reprezentanci Werner igra na levem krilu(Komentar?)

Pa še opravičilo. Ta debata bi morala biti pod tribuno in ne matchday :roll: nekako sem avtomatsko sem pisal ker se tu največ dogaja.
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3544
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 35 times
Been thanked: 53 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by sigismund »

Anketa dodana :) Se bom pridružil debati ko najdem čas da use preberem in spišem svoje mnenje, teme pa zdaj ne bomo premikali, saj je OK.
Post Reply