CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

spremljanje dogajanja v Premier ligi, pokalu FA in Ligaškem pokalu

Kakšno je vaše stališče glede Lamparda?

Lampard mora ostati
16
76%
Lampard OUT
5
24%
 
Total votes: 21

User avatar
blue222
Posts: 759
Joined: 09 Jan 2015, 23:25
Been thanked: 6 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by blue222 »

Super hvala
User avatar
Chelsea_fan
Posts: 576
Joined: 30 Sep 2011, 17:05
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by Chelsea_fan »

blue222 wrote:hvala za vse, ki ste se udeležili debate :) V večini stvareh vidim, da imamo enaka ali podobna mnenja. Bi pa samo prosil nekoga, ki zna narediti vprašalnik, ki je potem viden na vrhu. Torej vprašanje: Koga bi izbrali za prvo možnost na zadnjem veznem v sistemu 4-3-3. a) Kante b) Jorginho mogoče se lahko dasta zraven še Kovačič in Gilmour, da ne bo kdo prikrajšan.

Pa še malo druga tema: Sem vesel, da imajo naši igralci spet velike vloge v svojih reprezentancah, se mi je z delo, da je to manjkalo v zadnjih letih. V tem premoru so zabijali: Werner, Giroud, Zyjech, Kovačič, Kante, Jorginho, pa verjetno sem še koga pozabil.. Kot zanimivost: Tudi v Nemški reprezentanci Werner igra na levem krilu(Komentar?)

Pa še opravičilo. Ta debata bi morala biti pod tribuno in ne matchday :roll: nekako sem avtomatsko sem pisal ker se tu največ dogaja.
Sam ne vidim Wernerja kot neko dodano vrednost na krilu. Dobro sedaj dokler je Pulišič poškodovan nimamo druge kot, da damo njega tja. Mislim pa, da je veliko bolj dodana vrednost direktno v napadu kot na boku. Ko pomislim Pulišič levo, desno Ziyech, Werner špic pfffff sline se mi cedijo res :) :cfc02: :cfc01: :cfc02:
BLUE IS THE COLOUR!!!
User avatar
RedMiner
Posts: 1123
Joined: 07 Jun 2012, 16:44
Location: Zagorje
Has thanked: 2 times
Been thanked: 15 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by RedMiner »

Ne razumem - "ne vidim dodane vrednosti Wernerja na krilu."

Ko je igral na krilu, smo v PL zmagali 3 tekme, 1 remizirali. Ko je igral kot špica 1 poraz, 1 zmaga in 2 remija. Izkupiček gledano iz vidika golov in asistenc je +2A, ko je igral kot špico.
Nekaj podobnega v CL, s tem da je tam odigral 1 tekmo na krilu, dosegel 2 zadetka in tisto tekmo smo zmagali. Na drugih dveh tekmah je odigral na špici, 1 gol in 1 asistenca.
V pokalu je odigral 1 tekmo na krilu in dosegel gol za remi proti Tottenhamu.

Tako da, izjava, da na krilu ne predstavlja dodane vrednosti, ne pije vode, vsaj v temu primeru ne. Mogoče krilo niti ni primeren izraz, kajti on v tem sistemu igra bolj inside forwarda, pozicija, ki je sicer malo bolj pozicionirana ob rob igrišča, ampak tak igralec veliko časa preživi v centralnem delu igrišca.
Bolj mi je zabimivo to, da proti boljšim ekipam igra kot špica in da takrat od njega ni nekega super učinka (Sevilla, United, Liverpool). Zdej, a bi prot takšnim ekipam bolje deloval na krilu, je vprašanje, bi bilo pa vsekakor smiselno poskusit s to varianto, Tammy pa v špico.
User avatar
blue222
Posts: 759
Joined: 09 Jan 2015, 23:25
Been thanked: 6 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by blue222 »

Se strinjam da so naši najboljši sprednji trije vsaj na papirju Pulišič, Werner, Zyjech ampak moram pa priznati, da se meni Werner na Wingu kar dopade, tudi njemu je pomoje kul ker je bolj pri žogi.je pa zanimivo, da na krilu igra tudi v reprezentanci. Sploh pa se bomo morali pomoje na to kar navaditi saj je Pulišič pravi steklenko. upam da se porihta.
Bi pa še to rekel. Kaj menite za Ziyecha je bolj Winger ali ofenzivni vezist?
User avatar
blue222
Posts: 759
Joined: 09 Jan 2015, 23:25
Been thanked: 6 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by blue222 »

Pa še to.. Očitno sem edini glasoval za Jorginha na zadnjem veznem :) Zdaj vem, da ne smem več odpirat debat na to temo ker se ne bo nobeden strinjal z mano :lol: :lol:
glosos
Posts: 802
Joined: 24 Apr 2008, 09:52
Has thanked: 56 times
Been thanked: 18 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by glosos »

blue222 wrote:Pa še to.. Očitno sem edini glasoval za Jorginha na zadnjem veznem :) Zdaj vem, da ne smem več odpirat debat na to temo ker se ne bo nobeden strinjal z mano :lol: :lol:
Jaz sem mislil stisnit Jorginja, pa sem na telefonu stisnil Kovačiča po pomoti :)
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3507
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 31 times
Been thanked: 47 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by sigismund »

Jst bi pa rad slišal vajin pogled na to, zakaj sta glasovala zanj, očitno gledata na to drugače od ostalih, ki s(m)o glasovali za Kanteja? :) me zanima vajino stališče, sj zato imamo forum...
User avatar
blue222
Posts: 759
Joined: 09 Jan 2015, 23:25
Been thanked: 6 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by blue222 »

No sem vesel, da nisem edini :D Me pa Zanima kdo je glasoval za Kovačiča? (Če se bo javil).

Bom probal bit kratek: Mislim, da sem nekje že to pisal ampak dobro. Najprej se mi zdi smiselna primerja med njima. Dejansko igrata na enaki ali podobni poziciji se pa med njima razlikuje način igre. Mi bi tej poziciji rekli zadnji vezni ali defenzivni vezist, Angleži pa Central Defensive Midfielder.
-Torej Jorginho je zame deep-lying playmaker na položaju zadnjega veznega (Podobni igralci: Alcantara, Veratti, Modrič, Busquets(Zame najboljši na tej poziciji), Pirlo,..).
-Kante je zame Holding midfielder na položaju zadnjega veznega (Podobni igralci: Casemiro, Fabinho, Kimmich, Fernandinho,..)

Če potegnem vse skupaj. Jorginho je organizator igre, pri njemu so ključne hitre podaje in pa sama organizacija. To lahko vidimo kako kaže ostalim, da se postavijo in kam naj podajo žogo. Kante je bolj defenzivni vezist, njegova naloga je bolj to da ustavlja hitre protinapade oz. da vrši hitri presing na nasprotnika seveda pa gre tudi po žogo.

Jorginho na zadnjem veznem meni bolj paše v sistemu 4-3-3. Zraven njega bi malo višje dal Kanteja/ kovačiča (box to box, Mi bolj paše zraven sicer Kovačič) in pa še višje Havertz/Mount (ofenzivni vezist).
V sistemu z dvema zadnjima veznima recimo 4-2-3-1, pa bi raje izbral Kanteja in Kovačiča in pa višje Havertz/Mount. Bi pa tu Kovačič igral več z žogo, Kanteja pa bi spet uporabil na box to box.

To je moj pogled na vezno linijo :) je pa seveda stvar osebnega okusa.
User avatar
mlinko
Posts: 466
Joined: 17 May 2012, 15:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by mlinko »

blue222 wrote:No sem vesel, da nisem edini :D Me pa Zanima kdo je glasoval za Kovačiča? (Če se bo javil).

Bom probal bit kratek: Mislim, da sem nekje že to pisal ampak dobro. Najprej se mi zdi smiselna primerja med njima. Dejansko igrata na enaki ali podobni poziciji se pa med njima razlikuje način igre. Mi bi tej poziciji rekli zadnji vezni ali defenzivni vezist, Angleži pa Central Defensive Midfielder.
-Torej Jorginho je zame deep-lying playmaker na položaju zadnjega veznega (Podobni igralci: Alcantara, Veratti, Modrič, Busquets(Zame najboljši na tej poziciji), Pirlo,..).
-Kante je zame Holding midfielder na položaju zadnjega veznega (Podobni igralci: Casemiro, Fabinho, Kimmich, Fernandinho,..)

Če potegnem vse skupaj. Jorginho je organizator igre, pri njemu so ključne hitre podaje in pa sama organizacija. To lahko vidimo kako kaže ostalim, da se postavijo in kam naj podajo žogo. Kante je bolj defenzivni vezist, njegova naloga je bolj to da ustavlja hitre protinapade oz. da vrši hitri presing na nasprotnika seveda pa gre tudi po žogo.

Jorginho na zadnjem veznem meni bolj paše v sistemu 4-3-3. Zraven njega bi malo višje dal Kanteja/ kovačiča (box to box, Mi bolj paše zraven sicer Kovačič) in pa še višje Havertz/Mount (ofenzivni vezist).
V sistemu z dvema zadnjima veznima recimo 4-2-3-1, pa bi raje izbral Kanteja in Kovačiča in pa višje Havertz/Mount.

To je moj pogled na vezno linijo :) je pa seveda stvar osebnega okusa.
Wow @blue222 zelo dobro napisano. Praktično se strinjam do zadnje pike s tabo. Sam bi verjetno napisal isto. Razen pri najboljšem playmaker-ju je bil meni osebno najbolj všeč Pirlo Image. Ampak to je že druga tema. Jest bi dejansko isto glasoval, če bi mi Tapatalk dovolil, al pa samo še nisem odkril kje.

Big up.

Sent from my HD1913 using Tapatalk
CFC :cfc01:
n1i9k9o6
Posts: 1543
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 33 times
Been thanked: 35 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by n1i9k9o6 »

Preden napišem še svoje mnenje o debati samo eno vmesno uprašanje: Če sem prau videl,je edino Chillwell staknil lažjo poškodbo,drugače smo ta premor dobro dali skoz?
User avatar
RedMiner
Posts: 1123
Joined: 07 Jun 2012, 16:44
Location: Zagorje
Has thanked: 2 times
Been thanked: 15 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by RedMiner »

Tudi jaz bi uporabil Jorginha na zadnjem veznem ČE bi bil njegov work rate boljši. Ko je na terenu Kante je tip dejansko res povsod, medtem ko Jorginho niti približno ni tako dober v tem segmentu igre. To je minus, ki ga sam vidim pri njemu.

Chilwell@ ja, ampak je baje ok
n1i9k9o6
Posts: 1543
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 33 times
Been thanked: 35 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by n1i9k9o6 »

Sej vidim da ma Lamps zej konferenco,tako da bomo lahko u kratkem več prebral.
User avatar
lukacfc
Posts: 34
Joined: 09 Nov 2020, 14:13

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by lukacfc »

Glede tekme z Newcastlom odpadeta Pulišić in Silva, pod vprašajem je Kai, ki se je šele pridružil treningom, Chilwell pa je že prej treniral za ANG, tako da verjetno nima večjih težav.
Se pa čaka še na rezultate testov, upajmo da ne bo dodatno odpadel še kdo. Časa po zboru ni prav veliko, v soboto tekma že opoldne...
User avatar
blue222
Posts: 759
Joined: 09 Jan 2015, 23:25
Been thanked: 6 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by blue222 »

Jorginho. sicer je bil naret posnetek, ko je prišel Sarri ampak je načeloma podoben sistem zdaj.
https://www.youtube.com/watch?v=_vU8t7fdSNc

Pa še sistem igre za Chelsea. Noter dobro razložijo Zakaj je Werner dober v paru še z enim napadalcem.
https://www.youtube.com/watch?v=dlvC3E4UVNI

Mlinko če te mogoče zanima. Primerjava Pirlota s Busqetsom. Zelo dobra primerjava in obrazložitev. https://www.youtube.com/watch?v=2mCUYQQH2dQ
Je pa zanimiv komentar nekdo napisal na youtubu.
"You watch the game you don’t see busquets.
You watch busquets you see the whole game" :)
User avatar
mlinko
Posts: 466
Joined: 17 May 2012, 15:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by mlinko »

Ja povsem se strinjam z videom in uporabijo besedo "regista", ki sem jo želel uporabit že v komentarju pa se je nisem spomnil. Me je pa pri Busqetsu vedno impresioniralo kako je lahko zgledal kot največji umetnik in hlod obenem. Model ima tehniko in se res zna ob sprejemu obrnit in postavit za dve poteze naprej. Ampak ko pa to ne gre je pa rešitev simulacija (ja vem ja, da je pač treba igrat igro) oz. se mi zdi, da se zdej ne več tok. Ne spremljam več Barcinih tekem razen derbijev ker mi igrajo antipatičen nogomet in mogoče delam Busqetsu krivdo, ker se je v najboljših časih videlo samo Xavia, Inesto in Messija. Medtem, ko sem Pirlota vedno zelo rad gledal še posebno v Juventusu, kjer je res zaživel.

Osebno pa vidim Jorginha v vlogi Pirlota pri nas kjer bi ob Kanteju (pomojem) najbolj izničili defenzivni manjko, s tem, da se mi zdi, da se je Kante na zadnji tekmi zbudil in spet pokazal tiste njegove recovery-je in interception-e. In je mogoče skapiral, da je lahko box 2 box.

Sent from my HD1913 using Tapatalk
CFC :cfc01:
Post Reply