CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

spremljanje dogajanja v Premier ligi, pokalu FA in Ligaškem pokalu

Kakšno je vaše stališče glede Lamparda?

Lampard mora ostati
16
76%
Lampard OUT
5
24%
 
Total votes: 21

User avatar
blue222
Posts: 759
Joined: 09 Jan 2015, 23:25
Been thanked: 6 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by blue222 »

Ja se strinjam z vsem tudi za Busqetsa so pa Igralci pri Barci vsi taki ali pa vsaj večina. Ne vem ali jih to učijo v šoli :lol: Bo pa Busqets pri Barci že počasi zgodovina.. Je pa meni igra Barce zelo všeč, ker imam rad veliko posesti žoge :)
Za Kanteja pa ja.. sej js ga načeloma tudi vidim na zadnjem ampak mi je tam pač Jorginho meni boljši tako, da Kante pade pod box to box.
Sej pravim najboljše je neka srednja pot cdm Jorginho/Gilmour cm Kante/Kova Cam Havertz/Mount je pa lahko tudi mix seveda npr. Kante, Mount, Havertz (smo že igrali letos) ali pa Kante, Kova, Mount možnosti je veliko :)
n1i9k9o6
Posts: 1537
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 31 times
Been thanked: 35 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by n1i9k9o6 »

Okej,zdej mam cajt debatirat haha.
Kot prvo mi je všeč,kako do potankosti ste opisal različne tipe igralcev na CDM poziciji.
Moje osebno mnenje je,da je trenutno naša najboljša formacija 4-3-3 s Kantejem na cdmju. Preden kdo 'skoči u luft' nič nimam proti Jorginhu,večkrat je že pokazal kako odlično zna vodit igra,praktično nonstop kaže igralcem kam naj se postavijo,zna tudi z dolgimi podajami prebijat obrambe (lani Watford away in letos Southampton doma npr.),je tudi dokaj sigurn na žogi,tako da ima kar nekaj plusov. Je pa res,če celotna ekipa ne igra po njegovem načinu,velikokrat pride do teh podaj nazaj v obrambo in zato zgleda vse skupaj brezidejno. Enostavno rabi support zvezne vrste,pa učasih krilnih igralcev,da se spustijo nižje po žogo,če tega ni je Jorginhjev stil igre izničen. To je pa spet pomojem mnenju en njegov minus-enodimenzionalnost. Je specifičen,odličen v svojem načinu igre,a če tega ni,izgleda kot povprečen vezist. Še ena stvar,ki se je lani in predlani večkrat zgodila-manmarking. Če se zgodi,da nasprotna ekipa nameni igralca za manmarkat Jorginha,praktično ne more vodit igre in tu nastane problem.
Zato mi je osebno bolj všeč,da igramo s Kantejem na cdmju (sodeč po zadnjih tekmah,je to očitno način po katerem tudi Lampard planira igrat),za organizacijo napadov pa potem skrbita na eni strani Mount in nadrugi Havertz. Kante je definitivno boljši v defenzivnem pogledu in je v tem sistemu tudi to njegova glavna funkcija.
Morem pa rečt,da mi je zelo všeč kako raznolike igralce mamo. Sicer sem pristaš tega,da ima ekipa en najljubši sistem in da se tega ne spreminja vsako tekmo,ampak lepo je pa videt,da smo zmožni različnih variacij npr. če rabimo prebijat low block nasprotnike mamo u sredini lahko Jorginha,Havertza in Mounta pa na kriliu Ziyecha z njegovimi podajami z levico,če hoče Lampadd za odtenek bolj defenzivno vezno linijo so tu Kante,Kovačić(dober u defenzivi,zna pa tudi potegnit naprej in dat uporabno žogo v prostor) in Gilmour,mamo 3 različne tipe špic,primer LW Ziyech ki ga bolj vleče s krila proti sredini od kjer potem operira(s tem se sprazni prostor za njim kjer potem vteka James) ali pa CHO,ki raje s krila igra proti nasprotniku 1na1 kjer je odličen in na ta način prebija obrambo,dopade se mimo,da mamo v tej sezoni določen prvi štoperski par Zouma Silva,brez problemou pa damo zravn še Azpi in mamo sistem s 3 zadaj,če Lampard tako želi,Azpi pa je sposoben igrati tudi na obeh bočnih položajih,tko da res,ni da ni,variacij več kot dovolj. :)
User avatar
lukacfc
Posts: 34
Joined: 09 Nov 2020, 14:13

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by lukacfc »

Mendy
Reece Zouma Rüdiger Chilwell
Kovačić Kante (C) Mount
Ziyech Abraham Werner

Prenos ob 13:30 na SK HD.
User avatar
bork
Posts: 1962
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by bork »

Načeloma se strinjam s tem, kar ste pisali, bi pa še dodal, da vsak 4-3-3 sistem ni enak, ampak so tudi znotraj samega sistema številne variacije. Liverpool je lani igral večino časa 4-3-3, pa njegov stil igre ni bil nič kaj podoben Sarrijevemu Chelseaju ali Pepovi Barci, ki sta v osnovi igrala enako postavitev.

In da odgovorim na vprašanje glede zadnjega veznega... v sistemu, ki ga sedaj igramo pod Lampardom in ki je bolj podoben Liverpoolovemu (veliko pressinga, tekanja, malo manj posesti - v povprečju nekje 55% na tekmo), mi Kante veliko bolj paše na zadnjega veznega, saj je ogromno tekanja, hitrih prenosov žoge itd., medtem ko bi v Pepovo Barco, Sarrijev Chelsea, ali Pepov City, bolj pasal Jorginho, ki je veliko boljši, ko ima ekipa posest (v povprečju so imele te ekipe 65% posesti), ko ni potrebno igrati toliko pressinga skozi samo tekmo itd., medtem ko Kante sploh ne bi oz. ni pasal v nobeno od teh ekip, kar se je lepo videlo v Sarrijevem Chelseaju, kjer je sicer igral b2b, vendar ni bil še zdaleč tako učinkovit, kot se od b2b pričakuje. Tam je bil bolj po sili razmer.
User avatar
blue222
Posts: 759
Joined: 09 Jan 2015, 23:25
Been thanked: 6 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by blue222 »

Se strinjam z vsem napisanim Bork.
User avatar
bork
Posts: 1962
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by bork »

Kaj je pa s temi kreteni na Sportklubu, da ne prenasajo tekme?
User avatar
lukacfc
Posts: 34
Joined: 09 Nov 2020, 14:13

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by lukacfc »

Na SK HD je prenos, v kolikor imate EON...
User avatar
RedMiner
Posts: 1122
Joined: 07 Jun 2012, 16:44
Location: Zagorje
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by RedMiner »

Super polčas. Edini minus zapravljene priložnosti.
User avatar
blue222
Posts: 759
Joined: 09 Jan 2015, 23:25
Been thanked: 6 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by blue222 »

Meni je čudno ker mi je Sk HD delal na tvju zdaj pa ne :sad: sm mogu na telefonu gledat
n1i9k9o6
Posts: 1537
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 31 times
Been thanked: 35 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by n1i9k9o6 »

Dobra igra,razen preveč zgubljenih žog na sredini,škoda za zapravljene prilike,dejmo čimprej ubit tekmo
User avatar
RedMiner
Posts: 1122
Joined: 07 Jun 2012, 16:44
Location: Zagorje
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by RedMiner »

blue222 wrote:Meni je čudno ker mi je Sk HD delal na tvju zdaj pa ne :sad: sm mogu na telefonu gledat
More delat, v vseh eon paketih je, v začetni shemi.
User avatar
lukacfc
Posts: 34
Joined: 09 Nov 2020, 14:13

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by lukacfc »

Pa smo vsaj za nekaj malega časa prvi!
Zmaga 0:2 in nov clean sheet na zmeraj zahtevnem gostovanju

Danes za moje pojme zelo dominantna igra, domači praktično niso imeli posesti in igre. Predvsem v prvem polčasu zelo dober presing na njihovi polovici. Edini minus danes morda slaba realizacija. Preprosto Werner ni imel najboljšega dne, se pa lahko takšne stvari hitro kaznujejo na drugi strani. Drugače pa se je znova pokazalo, da znata Werner in Tammy zelo dobro sodelovati.
Kakorkoli, brez pretiranega naprezanja do treh točk kar edino šteje.
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3502
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 30 times
Been thanked: 46 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by sigismund »

waw, kako smo dominirali pri newcastlu v gosteh, kjer smo se v preteklosti kot po pravilu matrali, odlična predstava in rezultat :cfc01:
User avatar
blueboy11826
Posts: 1089
Joined: 22 Apr 2013, 15:34
Location: Zagorje
Has thanked: 13 times
Been thanked: 18 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by blueboy11826 »

Najprej o tekmi.. solidno odigrano, nekaj napak stoperjou, ampak vazn da nismo trepetal za zmago.
O prejsnjih temah.. primerjat Pirlota pa Busquetsa je bedarija. Prvi je povezal celo ekipo, drugi pa je nekako solidno deloval kot varovalka pri igrlacih kot sta Xavi in Iniesta, po tem pa ni bil nic posebnega. Tko da komur sta bla na isti ravni naj se se enkrat proba spomnit njihovih iger oz. Pirlotovih.

Jorginho.. nevem a eni ocenjujete po tem ko dejansko gledate tekme al pogledate sam neko statistiko? Clovek ne doda skoraj nic ne v obrambi, ne v napadu. Ma eno super podajo na tekmo, ostalo je pa drkanje zoge brez kakrsnihkol pridobitev. Res je tko kot je rekel Bork - bolj bi pasal v druge ekipe, pa tudi tam mas dost boljsih podobnih igralcou. Premier liga je za njega cist prevlk zalogaj.

Se to - ne Werner, ne Ziyech sista glih klasicna winga , ampak super opravljata svoj del. Glede na to, da mamo useen kr precej posesti in igre na nasprotnikovi polovic, se ta klasicna naloga wingou mal zgubi in mata tko vec svobode, kar je za njiju super. Definitivno je tole nasa najmocnejsa postava (edino Silva namesto Rudigerja)
KTBFFH
User avatar
bork
Posts: 1962
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2020/21

Post by bork »

We have the best goal difference in the league. We’ve scored the most goals in the league. We have scored 16 goals and conceded only 1 goal in our last 5 games. We’ve only lost one game this season to Liverpool.

Title charge begins.

Ni kej za dodati, razen tega, da sem bil sam ze pred sezono optimisticno preprican, da bomo contenderji :)


Glede Sporkluba, ga imam, imam tudi eon, pa so po 30sec (?) tekme zaceli Reading prenasati.
Post Reply