CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

spremljanje dogajanja v Premier ligi, pokalu FA in Ligaškem pokalu
User avatar
bork
Posts: 1962
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by bork »

chelsea boy wrote: 30 Mar 2024, 18:01 Najbolj mi je žal Palmerja, upam da bo pameten in nas poleti odjebe, če hoče kaj narediti iz svoje kariere.
:lol:
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3511
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 31 times
Been thanked: 47 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by sigismund »

Lastniki in vodilni so tisti ki bi morali skozi izhodna vrata, ne pa naš single najbolj pomemben posameznik letos brez katerega si sploh ne upam predstavljati kje na lestvici bi bili.

Naši igralci so mlečni fantki (govora je o mentaliteti, ne toliko o kvaliteti, čeprav se večkrat vprašam tudi o tej) ki so jih naborbali skupaj in porinili na big stage. Nimajo neke vodje ob in na igrišču in to se pozna na več področjih. Da ti igraš precej mlačno ali pa slabo nekaj tekem, potem pa daš gol/asistenco in daješ prst čez usta navijačem v fris je meni vsaj smešno, če ne že cringe. En konkreten vodja bi jih postavil na svoje mesto, mi smo pa že 2 leti all over the place. Boojanje po koncu tekem je postala stalna praksa, matchgoing fans so jezni nad igralci ker nihče več ne pride ploskati fenom, vsi direktno v slačilnico. Proti Burnleyu je baje prišel za par sekund ploskat Cucurella, Gilchrist pa je prišel enemu fenu dat dres. Kje so ostali, kje je trener? Eno minuto so arogantni pavi (ne direktno na tekmi z Burnleyjem ampak prej), drugo minuto se tresejo proti 19. ekipi lige z igralcem manj in brez trenerja ob robu igrišča, pa še v relegation coni so že par mesecev. Razlogi za aroganco? Jih ni, no naši igralci jo zgleda vseeno najdejo. Rabimo vodjo, nekdo rabi malo zbrihtat tole ekipo in jo povezat, tudi če ne bomo najboljša ekipa na planetu, trenutno vseeno dosega absolutno premalo. Nismo kupili kar enih mulcov ampak vseeno nekatere ki so v preteklosti že kazali neke dobre igre, tudi na WC. Reči da se (še) razvijajo je sicer do neke mere valid izgovor ampak koliko časa ga bomo vlekli? Gremo h koncu druge sezone brez napredka in še naslednje leto dvomim da bomo višje od sredine lestvice. Ni načrta, ni napredka, sramota!

Lastniki nimajo pojma, mislijo da z denarjem lahko rešijo vse, kot da govorimo o nekem ameriškem športu. No posledice že žanjemo, s tem da nas FFP sploh (še) ni kaznoval. Pričakujem pa eno kazen, ne upam pa si niti zamislit posledic. Lasnitki ne razumejo niti športa, kaj šele navijačev, so nam dali to jasno vedeti z vsemi PR odgovori prejšnji teden ali dva. Rabimo vrhunskega športnega direktorja, novo transferno strategijo ki se bo odpovedala obsedenosti z igralci do 23 let in omejitvijo plač, definitivno novo zdravstveno ekipo in nekaj izkušenh igralcev. Bojim se edino da bomo zaradi sranja v klubu ki je v razsulu inside out nezanimivi za marsikaterega igralca, s tem da nas še FFP čaka za ovinkom in komaj čaka da kiksnemo (če nismo že..).

Strasbourgovi navijači imajo že protestne shode in prav je tako. Tudi pri Chelseaju bi ga morali ogranizirati ker o tem kako so z milijardo zabluzili s klubom bi morali pisati strokovne "how NOT to do it" članke. A veste kje bi bili če bi Roman v enem zamahu zapravil milijardo? Daj mi City da se igramo, ne pa bruka od igre proti 19. ekipi lige in sramota week-in week-out. In še trener pride na novinarsko konferenco in pribije da glede na xG bi Chelsea moral biti 4. na lestvici, pa ti si prizadet. :lol:

BlueCo out!
User avatar
Trivinho
Posts: 1376
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 56 times
Been thanked: 12 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by Trivinho »

Lider in vodja bi mogu bit Silva, ampak ga je posadu na klop ker je zena rekla javno da neki ne stima v klubu in vodstvu in je takoj Silva kaznovan.
Tko da vemo kje smo..
glosos
Posts: 802
Joined: 24 Apr 2008, 09:52
Has thanked: 56 times
Been thanked: 18 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by glosos »

sigismund wrote: 01 Apr 2024, 08:19 Lastniki so tisti ki bi morali skozi izhodna vrata.
Ta izjava je top povzetek kako je celotna stvar bizarna in kako so te debate že pošteno delusional.
Upam da mi ni treba razlagat zakaj ta izjava smešna.

Supporters not consumers se lahko deres na tekmi lokalnega kluba, pri top klubih v EPL pa si consumer.
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3511
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 31 times
Been thanked: 47 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by sigismund »

Ok.
User avatar
blueboy11826
Posts: 1095
Joined: 22 Apr 2013, 15:34
Location: Zagorje
Has thanked: 14 times
Been thanked: 18 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by blueboy11826 »

Torej delusional smo mi navijači, pardon consumers, ker se ne strinjamo s politiko lastnikov, ki ne deluje?
Dejmo ploskat, sej verjetno dobr hočejo. Berem pred parimi dnevi, da (še vedno) hočmo prodat Gallagherja, ki ima svoje pluse in minuse, ampak ko potegnemo črto je letos med boljšimi in celo open to offers za Jamesa in Palmerja, ki smo mu postavil ceno nekje £80mil. James je postal kapetan, vrnil se bo končno po operaciji, Palmer pa je daleč najboljši igralec letos, 2 igralca na katera ostali klubi ne bi smel niti pomislit, mi jih celo ponujamo. Če to ni najbolj ameriška stvar...
Si pa prav ti glosos rekel (pa me popravi če se motim), da velik spremljaš nfl pa ostale ameriške športe, se pravi poznaš tako delovanje klubov in če nam ne gre, kot si rekel, greš gledat nekaj drugega. Ok, ti noben ne brani, morš pa vedit, da večina nas, ki ne gledamo ostalih stvari, ne sprejema takšnega delovanja, ki je povrh tega, da klubu briše karakter (ker je lastnikom vseen za igralce, osebje in consumerje), tudi precej neuspešno.
KTBFFH
User avatar
Trivinho
Posts: 1376
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 56 times
Been thanked: 12 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by Trivinho »

Ce je tako kot pravis blueboy potem je cas da navijaci spodimo ameriske lastnike..
Ce je njim interes denar in prodajati najbolse potem pac nebo lovorik stem pa tudi Chelsea se pocasi ugasa in realnost pade na borbo za obstanek...
glosos
Posts: 802
Joined: 24 Apr 2008, 09:52
Has thanked: 56 times
Been thanked: 18 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by glosos »

blueboy11826 wrote: 02 Apr 2024, 09:53 Torej delusional smo mi navijači, pardon consumers, ker se ne strinjamo s politiko lastnikov, ki ne deluje?
Dejmo ploskat, sej verjetno dobr hočejo. Berem pred parimi dnevi, da (še vedno) hočmo prodat Gallagherja, ki ima svoje pluse in minuse, ampak ko potegnemo črto je letos med boljšimi in celo open to offers za Jamesa in Palmerja, ki smo mu postavil ceno nekje £80mil. James je postal kapetan, vrnil se bo končno po operaciji, Palmer pa je daleč najboljši igralec letos, 2 igralca na katera ostali klubi ne bi smel niti pomislit, mi jih celo ponujamo. Če to ni najbolj ameriška stvar...
Si pa prav ti glosos rekel (pa me popravi če se motim), da velik spremljaš nfl pa ostale ameriške športe, se pravi poznaš tako delovanje klubov in če nam ne gre, kot si rekel, greš gledat nekaj drugega. Ok, ti noben ne brani, morš pa vedit, da večina nas, ki ne gledamo ostalih stvari, ne sprejema takšnega delovanja, ki je povrh tega, da klubu briše karakter (ker je lastnikom vseen za igralce, osebje in consumerje), tudi precej neuspešno.
Ni bil moj point da moramo ploskat, da se moramo strinjat itd ... Neumno je, da če te nekaj moti, da ne bi opozarjal na to.

Delusional je to, pa vidim da je Trivinho že pritrdil ideji, da bo nekdo podil lastnika iz firme :)

Lastnik bo izstopil ko se bo sam odločil da izstopi - to je osnovna narava lastništva v sistemu v katerem živimo. Firma je njegova, in dela z njo kar lastnik hoče.

Izstopil bo samo ko (a) se mu bo splacalo prodat, ali pa (b) ga bo trg prisilil v to, ker bo začel zgubljati denar*.
No, zdaj če smo že pri tem, navijači lahko na to vplivamo tako, da nehamo financirat lastnike, ki jih ne maramo.

Aja, ampak potem bomo samo pritrdili, da naš edini leverage prihaja iz naslova potrošnika. Ups.

*Romana je prisilil regulator, na to pa pri ameriškem kapitalu ne gre računat.
User avatar
blueboy11826
Posts: 1095
Joined: 22 Apr 2013, 15:34
Location: Zagorje
Has thanked: 14 times
Been thanked: 18 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by blueboy11826 »

Glosos seveda mi je jasno, da v nobenem pogoju ne mormo mi odpustit lastnika, tako kot sm precej prepričan, da je jasno tudi trivinhu in sigismundu (njegov zapis je pač, da bi lastniki mogli it, ne pa Palmer - čemur nemorš nasprotovat). Mamo primer united, ko so navijači delal vse, da bi spodil lastnike, te pa so pač zadevo nadaljevali.
To, da nehamo financirat klub, pač ok deloma razumem, ampak vseen nas večina navijačev financira klub, ker mamo radi klub, ne glede na lastnike - je pa res, da gre denar k njim.
Vseen pa pravim, da klub ne sme trpet še zarad navijačev, prav je da ga podpiramo (tut finančno), je pa treba dat lastnikom jasno vedet kaj si mislmo.
KTBFFH
User avatar
Trivinho
Posts: 1376
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 56 times
Been thanked: 12 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by Trivinho »

Ampak ce bo zacev klub zgublat denar bo se dodatno v minusu in FA komot vrze v 5 ligo klub, tko da bo vrednost kluba padla in bo mogu al prodat klub al pa delat tko da bo profit in dejansko bo mogu kej osvojit, ker z lovorikami tudi pridejo igralci kot so Osamnihen ce nam je ze tarca.
Ce pademo v 5.ligo neverjamem da bomo dobili WC igralce.
Tko da mi kot navijaci pa lahko bojkotiramo tekme oz protestiramo politiki kluba in damo vednt da nedelajo prov...
glosos
Posts: 802
Joined: 24 Apr 2008, 09:52
Has thanked: 56 times
Been thanked: 18 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by glosos »

blueboy11826 wrote: 02 Apr 2024, 11:22 Glosos seveda mi je jasno, da v nobenem pogoju ne mormo mi odpustit lastnika, tako kot sm precej prepričan, da je jasno tudi trivinhu in sigismundu (njegov zapis je pač, da bi lastniki mogli it, ne pa Palmer - čemur nemorš nasprotovat). Mamo primer united, ko so navijači delal vse, da bi spodil lastnike, te pa so pač zadevo nadaljevali.
To, da nehamo financirat klub, pač ok deloma razumem, ampak vseen nas večina navijačev financira klub, ker mamo radi klub, ne glede na lastnike - je pa res, da gre denar k njim.
Vseen pa pravim, da klub ne sme trpet še zarad navijačev, prav je da ga podpiramo (tut finančno), je pa treba dat lastnikom jasno vedet kaj si mislmo.
Ok, pol se načeloma strinjamo.

Jaz samo opozarjam že dalj časa, da je treba stopit v stik z realnostjo, in zavoljo mental healtha prenehat povezovati osebno srečo z uspehom kluba, ki je v zadnjih desetletjih postal produkt.
Ljubezen je fajn, ampak vsi vemo da ljubezen boli, če ti je drugi ne vrača, in v tem primeru je najboljše prebolet in move on :)
Vem da to ni lahko in da bi vsi bili bolj veseli če ne bi blo treba, ampak dejstva nam kažejo, da žal je tako. Tud pri puncah to ni lahko, pa se pač enkrat sprijazniš in najdeš novo.
n1i9k9o6
Posts: 1546
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 33 times
Been thanked: 35 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by n1i9k9o6 »

Kakšne so danes kaj napovedi?
Pomojem je to zadnja tekma, kjer si še lahko rešimo sezono. Če zmagamo se 7. West Hamu približamo na 2 točki z 2 tekmama manj, polega tega mamo še medsebojno.
Evropa je uglavnem dosegljiva, če dvignemo rezultate
User avatar
demiensatlier
Posts: 651
Joined: 03 Aug 2010, 17:53
Has thanked: 20 times
Been thanked: 8 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by demiensatlier »

Kolk cajta nismo premagali Uniteda v ligi, 5, 6 let?
n1i9k9o6
Posts: 1546
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 33 times
Been thanked: 35 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by n1i9k9o6 »

Mislm da od sezone 17/18
User avatar
Trivinho
Posts: 1376
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 56 times
Been thanked: 12 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by Trivinho »

Tudi js pravim da je treba prekint ta dolgi post...in da jih premagamo se najraj bi vidu 1:0 v 95 minuti
Ampak nebom prevec optimisticen.
A je tista izjava zene od Silve, ga prikovala na klop do konca sezone? Ker mi je cudn da je biu standarden, po tej izjavi pa na klopi..
Post Reply