Slo Reprezentanca

o domači in tujih nogometnih ligah ter o ostalih športih
User avatar
repe
Posts: 539
Joined: 01 Nov 2007, 18:54

Re: Slo Reprezentanca

Post by repe »

Bolj kot obramba se meni zdi problem sredina in napad. Obramba je vseeno dobila 1 gol na zadnjih 4 kvalifikacijskih tekmah. S tem da Slovaki in Angleži niso gola niti povohali. Dajemo pa odločno premalo golov. Razen Vršiča, ki bi ga lahko vpoklical namesto Majerja in Zahoviča/Šporarja, ki bi počasi lahko zamenjala Novo, pa igrajo vsi najboljši. In proti pastirjem si nismo pripravili ničesar, kar bi sploh spominjalo na priložnost. No ajde pa Krhin, pa še on če bi vsaj malo igral, je še vedno profesor za vse DM-je, ki jih imamo. Žal.
glosos
Posts: 776
Joined: 24 Apr 2008, 09:52
Has thanked: 46 times
Been thanked: 18 times

Re: Slo Reprezentanca

Post by glosos »

Krhin je edini, za katerega ni zamenjave, problemi pa izvirajo izklkučno iz zadnje linije. Ampak Katanec apriori zavrača vključevanje bokov v fazi napadanja. Tukaj se začnejo problemi, o katerih pišeš.
Ne kupim, da Kampl, Birsa, Jojo, Berič, Kurtič (ki imajo vsi dobre minutaže v močnih ligah), niso sposobni igrati proti, evo, pastirjem. Daj mu pri izgradni napada dodatno opcijo na bokih, odpira se več prostora, nasprotna obramba ima naenkrat 50% več dela v glavi ... Generalno je to eden ključnih elementov v današnjem fuzbalu, mi pa proti Škotom, ki so v obrambi na trenutke izgledali zgubljeni in panični, igramo z Jokičem in Struno na najbolj pomembnem položaju v fuzbalu ... Zdaj pa ti razumi ...
User avatar
mlinko
Posts: 465
Joined: 17 May 2012, 15:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Re: Slo Reprezentanca

Post by mlinko »

Pač jest mam samo dva vprašanja za Srečkota. Kaj dela Jokič v prvi in zakaj špila Kampla toliko iz pozicije? Drugih vprašanj se mi sploh ne, da postavljat ker je izgubljen primer. Se pa vidi, da folk nima želje biti na igrišču. Delno to ne bi smel biti problem, ker igraš za repko ampak kaj jim on tam pumpa v glavo. A kdo ve zakaj Maroh ne špila?

Poslano z mojega Nexus 6P z uporabo Tapatalk
CFC :cfc01:
glosos
Posts: 776
Joined: 24 Apr 2008, 09:52
Has thanked: 46 times
Been thanked: 18 times

Re: Slo Reprezentanca

Post by glosos »

mlinko wrote:Pač jest mam samo dva vprašanja za Srečkota. Kaj dela Jokič v prvi in zakaj špila Kampla toliko iz pozicije? Drugih vprašanj se mi sploh ne, da postavljat ker je izgubljen primer. Se pa vidi, da folk nima želje biti na igrišču. Delno to ne bi smel biti problem, ker igraš za repko ampak kaj jim on tam pumpa v glavo. A kdo ve zakaj Maroh ne špila?

Poslano z mojega Nexus 6P z uporabo Tapatalk
Uradno je problem 'language barrier', ker tip ne zna dobro slovensko.
Za mene je to smešno.

Glede Jokiča pa slišim komentarje v stilu 'koga pa, če ne njega?'.
Kogakroli, ki redno igra, pa magari je to domača liga. Igralec ki ima redni ritem igranja v slovenski ligi je boljša izbira za tekmo, kot igralec, ki v zadnjih 8 mesecih ni v klubu nabral skupaj 90 minut!!! Izkušnje gor ali dol, če nimaš igralnega ritme, so izkušnje ničvredne.

Jokič seveda ni edini, dejansko to velja za celo obrambo + Krhina ...
User avatar
repe
Posts: 539
Joined: 01 Nov 2007, 18:54

Re: Slo Reprezentanca

Post by repe »

Kampl je sam dejal, da si želi igrati ob zadnjem veznem in graditi igro ekipe. V reprezentanci ga je Srečko igral že na krilu in Kampl s pozicijo ni bil najbolj zadovoljen. Igral je pa že vse možno, od DM do krila do 2nd strikerja. Glede na to da pač igra s 3 v vezi je Kamplova pozicija čist ok in daleč od največjega problema.

Jst upam, da se je Srečko iz tega kaj naučil. Da če igralci niso v tekmovalnem ritmu, nimajo kaj počet v reprezentanci. Glede na izjave po tekmi, se mi je zdel nekako bolj ponižen kot ponavadi in mislim, da je ugotovil, da je naredil napako. Je pa naslednja tekma proti Malti idealna priložnost, da proba tudi kaj novega. Ne poznam sicer urnikov, ampak upam tudi, da bodo imeli na voljo kakšen dan več za uigravanje. In tu tudi ne razumem zveze, zakaj ne igramo še ene tekme, glede na to, da je 14 dni reprezentančnega premora. Praktično vse ekipe so/bodo odigrale še 1 prijateljsko tekmo v tem premoru.
User avatar
mlinko
Posts: 465
Joined: 17 May 2012, 15:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Re: Slo Reprezentanca

Post by mlinko »

Hehe če je language barrier problem mam rešitev. Kampl prevaja. Burek. Katanca je treba preč pobrisat potem pa nekoga najdt. Hiddinka, da reši sezono.

Poslano z mojega Nexus 6P z uporabo Tapatalk
CFC :cfc01:
glosos
Posts: 776
Joined: 24 Apr 2008, 09:52
Has thanked: 46 times
Been thanked: 18 times

Re: Slo Reprezentanca

Post by glosos »

Ne vem zakaj se pri izbiri selektorja omejujemo na domače kandidate.
Žal doma nimamo nobenega sposobnega trenerja, ki bi obenem imel tudi dovolj veliko avtoriteto oz kariero (igralsko ali trenersko) v klubih na nivoju naših glavnih igralcev. Oboje skupaj je pogoj za uspešno delo v reprezentančnem okolju.
Post Reply